RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Obi-Wan Kenobi będzie walczył z Ciemną Stroną Mocy na małym ekranie

Ewan McGregor już wcielał się w rolę Obi-Wana Kenobiego (fot. Disney/mat.pras.)

Podczas występu w „The Graham Norton Show” Ewan McGregor potwierdził wcześniejsze doniesienia. Aktor powiedział, że zdjęcia do serialu o Obi-Wanie Kenobim z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, w którym zagra główną rolę, mają ruszyć pełną parą w marcu przyszłego roku. Co ciekawe, za opóźnienie startu tej produkcji odpowiada wyjątkowo nie pandemia, ale konieczność napisania scenariusza od nowa.

Autor powieści zarzuca scenarzystom „Gry o tron”, że zmienili scenę nocy poślubnej

Produkcja „Gry o tron” została już zakończona, ale wciąż pojawiają się informacje na temat kulisów powstawania tego serialu. Kilka dni temu ukazała...

zobacz więcej

Ewan McGregor zdradził także, skąd będzie czerpał inspirację do roli Kenobiego. Jego wzorem będzie nieżyjący już sir Alec Guiness, który grał Obi-Wana w oryginalnej trylogii Gwiezdne Wojny.

– Obejrzałem wiele jego świetnych ról z okresu, kiedy był znacznie młodszy. Wspaniałe filmy, wspaniałe role, a ja wspaniale się przy tym wszystkim bawiłem – opowiadał aktor.

– Uwielbiam Aleca Guinessa. Teraz jesteśmy w zbliżonym wieku, jeśli chodzi o rolę Kenobiego. Nigdy go nie spotkałem, ale poznawszy już nieco lepiej jego dokonania, mogę tylko powiedzieć, że to dla mnie ogromny zaszczyt udawać, że jestem nim – dodał.

Serial, którego daty premiery jeszcze nie ustalono, wyreżyseruje Deborah Show. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ wcześniej zrealizowała ona kilka odcinków serialu „The Mandalorian”. Produkcja opowiadająca o przygodach Obi-Wana Kenobiego będzie zresztą w podobny sposób realizowana. Serial nie będzie kręcony w otwartych przestrzeniach, tylko w studiu.

źródło:

Zobacz więcej