SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Doradca Leppera też odebrał sobie życie

Wiesław Podgórski
Wiesław Podgórski (fot. arch. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Śmierć Andrzeja Leppera to nie pierwsza tragedia w środowisku Samoobrony w ostatnim okresie. Pod koniec czerwca samobójstwo popełnił blisko związany z Lepperem jego były doradca Wiesław Podgórski – ustalił portal tvp.info.

Wiesław Podgórski był doradcą Andrzeja Leppera ds. kultury i dziedzictwa narodowego w czasie, gdy szef Samoobrony sprawował funkcję ministra rolnictwa. U Leppera zajmował się projektem budowy na polach pod Grunwaldem kolosalnego pomnika upamiętniającego bitwę z 1410 roku. Sprawa wzbudziła mieszane komentarze w mediach, bo pracę w polityce Podgórski łączył z bawieniem ludzi jako wodzirej i brzuchomówca.

Po wygranych przez PO wyborach w 2007 roku Podgórski zarejestrował się w Sejmie jako zawodowy lobbysta. Również tam starał się przekonywać posłów do wizji pomnika pod Grunwaldem. Jednocześnie utrzymywał jednak silne związki ze środowiskiem Samoobrony i Andrzejem Lepperem.

Podgórski popełnił samobójstwo pod koniec czerwca. Na oficjalnej stronie internetowej Samoobrony zamieszczono kondolencje podpisane przez Andrzeja Leppera. „Odszedł nasz Kolega i Przyjaciel oraz wieloletni współpracownik Wiesław Podgórski. Łącząc się w żalu z rodziną oraz bliskimi zmarłego, w imieniu działaczy i sympatyków Samoobrony oraz własnym, składam wyrazy głębokiego współczucia. Żegnaj Wiesławie” – napisał Andrzej Lepper na stronie internetowej Samoobrony.

Zobacz więcej