RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zawiercie: Zmarł 31-letni nauczyciel zakażony koronawirusem

31-letni nauczyciel języka polskiego zmarł w sobotę (zdjęcie ilustracyjne) (fot. Omar Marques/Getty Images)

W sobotę w szpitalu w Tychach zmarł nauczyciel na co dzień pracujący w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu. 31-latek był zarażony koronawirusem. O sprawie poinformował „Dziennik Zachodni”.

Wiceminister Janusz Kowalski zakażony koronawirusem

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski jest zakażony koronawirusem. O otrzymaniu dodatniego wyniku testu poinformował za pośrednictwem...

zobacz więcej

Kamil Pietrzyk uczył w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu języka polskiego. Jak informuje „Dziennik Zachodni”, nauczyciel był również poetą współpracującym m.in. z Bogdanem Dworakiem – ikoną zawierciańskiej sztuki. W 2015 roku debiutował książką pt. „Labirynt Kretyński”.

31-latek był zakażony koronawirusem i jego stan od jakiegoś czasu pogarszał się wiec został przewieziony do szpitala w Tychach, gdzie został podłączony do respiratora. W sobotę zmarł.

„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila” – czytamy na stronie SP5 w Zawierciu.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, od 4 marca br. roku w Polsce koronawirusem zakaziło się 125 816 osób z czego 3004 niestety zmarło. W kraju jest obecnie 42 510 chorych na COVID-19 (stan na niedzielę 11 października 2020r.)

źródło:
Zobacz więcej