RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Tenisowe Himalaje i to w jakim stylu!”. Mąż Radwańskiej zachwycony Świątek [WIDEO]

To imponowało, jak radziła sobie mentalnie, emocjonalnie. Momentami brakowało epitetów, by opisać to, co wyczyniała przez te dwa tygodnie w Paryżu – komentuje wielki sukces Igi Świątek Dawid Celt, trener, sparingpartner, a także mąż tenisistki Agnieszki Radwańskiej. Istniało niebezpieczeństwo, że 19-letnia zawodniczka w końcu „pęknie” – zwrócił uwagę w TVP Info ekspert.

Ile Świątek zarobiła na French Open? Mała fortuna wielkiej mistrzyni

Historyczny wyczyn 19-Igi Świątek. Zwycięstwo we French Open to pierwsza wygrana polskiej tenisistki w wielkoszlemowym turnieju. Poza spełnieniem...

zobacz więcej

– Niesamowita radość. To, czego Iga dokonała, to po prostu tenisowe Himalaje. A jeszcze to, w jakim stylu to zrobiła, to już naprawdę coś niesamowitego – Dawid Celt nie krył emocji po historycznym sukcesie polskiej tenisistki.

Były trener i mąż Agnieszki Radwańskiej zwracał uwagę, że obserwując wejście Świątek w turniej i jej grę od pierwszej rundy widać było kapitalną dyspozycję zawodniczki. Dość przypomnieć, że nie oddała rywalkom ani jednego seta.

– Nie powiem, że spodziewałem się, że w ten sposób przejdzie ten turniej i wygra w takim stylu, ale widać było, że bardzo kontroluje emocje, że weszła bez dużych oczekiwać, bez presji i skupiła się na tym, co wychodzi jej najlepiej – komentuje ekspert.

Zdaniem Celta istniało – jak we wszystkich kluczowych meczach – niebezpieczeństwo, że 19-letnia tenisistka „pęknie”.

Sukcesy Igi Świątek, także poza kortem. Rozmowa z ojcem tenisistki [WIDEO]

„Rodzice zawsze mówili: wpierw nauka, później tenis” – mówiła w jednym z wywiadów polska tenisistka Iga Świątek. – To się zmieniło w maju tego roku...

zobacz więcej

– Iga tak naprawdę ze stawki meczu nic sobie nie robiła. Czy to był półfinał czy finał: który rozpoczęła kapitalnie, później miała kilka wolniejszych gemów, ale jak odzyskała swój rytm, to nie pozostawiła złudzeń, kto jest lepszy w tym spotkaniu – zaznaczył gość TVP Info.

Ekspert nie krył też, że imponowało to, jak radziła sobie mentalnie i emocjonalnie.

– Momentami brakowało epitetów, by opisać to, co wyczyniała przez te dwa tygodnie w Paryżu – skomentował mąż Agnieszki Radwańskiej.

źródło:
Zobacz więcej