RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Asystentka Zarządu „Iustitii” broni działaczki używającej symbolu sierpa i młota

„Symbol sierpa i młota oznacza władzę proletariatu, a nie ludobójstwo” – przekonywała działaczka Lewicy Razem. (fot. ITAR-TASS/ Stanislav Krasilnikov)

Bohaterowie, na których nie zasługujemy. Ludzie typiara wsadziła emotkę. Wiesza się o to tylko faszysta – w ten sposób asystentka Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” Hanna M. Zagulska odniosła się do używania przez jedną z działaczek Lewicy Razem symbolu sierpa i młota.

Działaczka Lewicy Razem broni symbolu sierpa i młota

Krakowska działaczka Lewicy Razem Angelika Krawczyk używała do niedawna na Twitterze symbolu sierpa i młota. W jednym z wpisów przekonywała, że...

zobacz więcej

Krakowska działaczka Lewicy Razem Angelika Krawczyk używała do niedawna na Twitterze symbolu sierpa i młota. W jednym z wpisów przekonywała, że wie, co ten symbol oznacza oraz stwierdziła, że „co roku jest więcej ofiar kapitalizmu”.

„Symbol sierpa i młota oznacza władzę proletariatu, a nie ludobójstwo, którego absolutnie nie bronię, nigdy nie będę bronić” – stwierdziła w jednym z wpisów.

Na wpis Krawczyk zareagował m.in. działacz Lewicy Razem Krystian Głuch, który poinformował, że napisał w tej sprawie „wniosek do partyjnego sądu koleżeńskiego ponieważ jest to jawne naruszenie statutu partii”.

Do sprawy odniosła się także Zagulska. „Wiesza się o to tylko faszysta. Faszysta to wyboldował, a Wy temu faszyście robicie robotę pokazując jakimi to obrońcami prawicowej moralności jesteście” – napisała.

Wpis Zagulskiej skomentował wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. „Ciekawe standardy w sędziowskim stowarzyszeniu „Iustitia“ – stwierdził.

Zagulska zasugerowała potem, że polityk błędnie zinterpretował jej wpis. „Gdyby panowie z PiS-u weszli w wąteczek przeczytaliby, że nie chodzi o zasadność użycia emoji (pozdrawiam dmuchanie afery dalej) ale robienie PROCESU CZAROWNIC za używanie emoji” – napisała. Wcześniej zaznaczyła też, że nie jest „fanką wykorzystywania nieironicznie sierpa i młota”.

źródło:
Zobacz więcej