RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rekord świata ustanowił w Toruniu. Dziękuje Polakom za atmosferę zawodów

Armand Duplantis to jedna z największych gwiazd lekkoatletyki (fot. Wiki/Erik van Leeuwen)

Mistrz Europy i rekordzista świata w skoku o tyczce Armand Duplantis wyznał, że punktem zwrotnym i najważniejszym dniem w jego karierze był mityng w Toruniu 8 lutego. Wtedy Szwed po raz pierwszy poprawił rekord globu pokonując wysokość 6,17 metra.

Gwiazdor NBA zostawił ogromny napiwek. „Słuszne i właściwe”

Russell Westbrook, jeden z liderów Houston Rockets, ma gest. Pracownikom hotelu w Disney World na Florydzie, w którym przebywał wraz zespołem w...

zobacz więcej

Szwed był gościem najpopularniejszego talk show w Skandynawii, prowadzonego od 11 lat przez Fredrika Skavlana. Program emitowany w piątki przez telewizje w Norwegii, Finlandii, Danii, Islandii i Szwecji posiada najwyższą branżową oglądalność i występują w nim znane osoby z różnych dziedzin życia, politycy, gwiazdy muzyki i sportowcy.

Na pytanie jak ocenia miniony sezon z trzema rekordami świata Duplantis odpowiedział, że był wspaniały, lecz punktem zwrotnym w jego karierze był mityng w Toruniu. – Uprawiam dyscyplinę wymagającą przede wszystkim dużej siły psychicznej. Tego wieczoru poczułem, że wszystkie elementy układają mi się w głowie, publiczność dodawała mi pozytywnej energii, a ja skakałem jak w transie – opowiedział.

Przyznał, że złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie przed dwoma laty, kolejne poprawienie rekordu 15 lutego w Glasgow na 6,18 metra, a także poprawienie 26-letniego rekordu Sergieja Bubki (6,14) na stadionie na 6,15 metra nie mają tej samej wagi co skok w Polsce.

– To co działo się w mojej głowie podczas tego mityngu było czymś na co nie mam słów do opisania. Ten skok pozostanie dla mnie na zawsze najważniejszym – wspominał.

Numer startowy z mityngu w Toruniu Szwed wystawił na szwedzkiej aukcji, na której został sprzedany za 30 tysięcy koron (2900 euro). Pieniądze przekazał na walkę z koronawirusem wśród osób starszych.

źródło:

Zobacz więcej