RAPORT

Pogarda

Ochrona dla agencji adopcyjnej. Ma kłopoty, bo nie powierza dzieci parom homoseksualnym

Agencja kontynuuje powierzanie dzieci tylko małżeństwom heteroseksualnym (fot. Shutterstock/Africa Studio)
Agencja kontynuuje powierzanie dzieci tylko małżeństwom heteroseksualnym (fot. Shutterstock/Africa Studio)

Najnowsze

Popularne

Sąd stanowy wydał tymczasowy nakaz ochrony dla chrześcijańskiej agencji adopcyjnej, którą chcą zamknąć urzędnicy stanu Nowy Jork za to, że kontynuuje powierzanie dzieci tylko małżeństwom, wykluczając pary homoseksualne. Zdaniem sędzi Mae D'Agostino, stanowe władze wykazały się „wrogością” wobec agencji ze względu na jej przekonania religijne.

Atak LGBT na świątynię. Proboszcz opowiada, co poprzedziło napad [WIDEO]

Trzy dni temu wywiesili plakaty; myślałem, że to tylko incydent – przyznaje ksiądz Piotr Kordula, proboszcz parafii Świętego Krzyża w Szczecinie....

zobacz więcej

Obecny nakaz umożliwia kontynuowanie działalności adopcyjnej do czasu, gdy sprawę rozstrzygnie sąd. W ciągu ostatnich 50 lat agencja New Hope Family Services z siedzibą w Syracuse umieściła ponad tysiąc dzieci w rodzinach adopcyjnych.

W 2013 r. nowe rozporządzenie stanowe wprowadziło zakaz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową w sytuacjach ubiegania się o adopcję.

Po wejściu w życie tych regulacji agencja New Hope wciąż odmawiała przekazywania dzieci parom niezamężnym i tej samej płci, jednocześnie odsyłając zainteresowanych do innych agencji.

Jej przedstawiciele twierdzą, że polityka ta nie spotkała się z zastrzeżeniami. Jednak Nowojorskie Biuro ds. Dzieci i Rodziny w 2018 roku nakazało jej umieszczanie dzieci wśród m.in. par jednopłciowych, grożąc, w przypadku niedostosowania się do tych wymogów, zamknięciem.

Joe Biden fake newsem o „strefach wolnych od LGBT” atakuje Polskę

Powiem jasno, prawa LGBTQ+ to prawa człowieka. Nie ma miejsca na „strefy wolne od LGBT” – napisał na Twitterze kandydat Demokratów na prezydenta...

zobacz więcej

Sprawa wróciła na wokandę sądu rejonowego po tym, jak w lipcu br. zdecydował tak sąd apelacyjny, nakazując ponowne rozpatrzenie pozwu. Wskazał, że naruszona została pierwsza poprawka dotycząca swobody praktykowania religii i wolności słowa.

Przepisy stanu Nowy Jork regulujące kwestię umieszczania dzieci wśród osób, które nie żyją w związkach małżeńskich, zmusiły w 2018 r. katolicką Caritas z Buffalo do rezygnacji z usług związanych ze znajdowaniem rodzin zastępczych i adopcyjnych. Także inne katolickie podmioty z różnych zakątków Stanów Zjednoczonych, świadczące podobne usługi, wycofały się z działalności, nie chcąc mierzyć się z pozwami o dyskryminację.

Warsztaty seksedukacji w Warszawie. Sprzeciw kurator i członkini SDP

Mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska i Hanna Dobrowolska, polonistka i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skierowały do Rafała...

zobacz więcej

W przyszłym miesiącu Sąd Najwyższy USA rozpatrzy sprawę Caritas w Filadelfii, której w 2018 roku uniemożliwiono znajdowanie rodzin adopcyjnych, z powodu, jak to określono, polityki motywowanej wiarą.

W listopadzie ubiegłego roku administracja Donalda Trumpa ogłosiła zmianę przepisów federalnych tak, by móc dalej finansować chrześcijańskie agencje adopcyjne, niezależnie od ich poglądów na temat związków osób tej samej płci. Zasada z 2016 r. wymaga, aby finansowane ze środków federalnych agencje opieki nad dziećmi umieszczały dzieci wśród par homoseksualnych i lesbijskich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej