RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dziś Dzień Znaczka Pocztowego. Pochwalcie się swoimi kolekcjami

9 października to też Dzień Znaczka Pocztowego (fot. Pexels)
9 października to też Dzień Znaczka Pocztowego (fot. Pexels)

9 października pod egidą ONZ jest obchodzony Światowy Dzień Poczty. W Polsce święto to jest uzupełnione przez Dzień Znaczka Pocztowego, ustanowiony w 1956 roku w rocznicę podpisania konwencji pocztowej w Bernie w 1874 roku. Filatelistów zachęcamy do przysyłania zdjęć swoich kolekcji na adres e-mailowy twoje@tvp.info i przez naszego Facebooka.

Znaczek upamiętniający 40-lecie NSZZ „Solidarność” trafił do obiegu

Poczta Polska upamiętniła 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność” znaczkiem, który oficjalnie został wprowadzony do obiegu podczas uroczystych...

zobacz więcej

9 października 1874 został podpisany na konferencji w Bernie Traktat Berneński, powołujący do życia jedną z najstarszych organizacji międzynarodowych – Powszechny Związek Pocztowy.

Celem Światowego Dnia Poczty jest uświadomienie społeczeństwu roli sektora usług pocztowych w codziennym życiu ludzi i przedsiębiorstw oraz podkreślenie jego wkładu w rozwój społeczny i gospodarczy krajów. Obchody Dnia mają zachęcić państwa członkowskie ONZ do podjęcia działań w ramach programu w celu zwiększenia świadomości o znaczeniu poczty i jej działalności wśród społeczeństwa oraz mediów na skalę krajową.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej