RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tysiące martwych kurcząt na lotnisku w Madrycie. Żywe karmiły się padliną [WIDEO]

Mam nadzieję, że nigdy więcej nie zobaczę czegoś podobnego – powiedział szef organizacji ochrony zwierząt (fot. Policía Nacional)
Mam nadzieję, że nigdy więcej nie zobaczę czegoś podobnego – powiedział szef organizacji ochrony zwierząt (fot. Policía Nacional)

Około 23 tys. porzuconych na lotnisku w Madrycie piskląt zmarło; przeżyła zaledwie garstka – informuje hiszpańska policja. W sumie w terminalu towarowym ujawniono około 26 tys. kurcząt, przechowywanych w kartonowych pudłach bez wody i jedzenia przez kilka dni. Część zmarła przed przybyciem funkcjonariuszy, część żyła karmiąc się szczątkami tych, które padły.

Koziołek w pułapce kłusowników. Leśnicy ruszyli na ratunek [WIDEO]

Kozła sarny zaplątanego w pułapkę kłusowników zauważył mężczyzna przemierzający lubelskie lasy w poszukiwaniu grzybów. Natychmiast powiadomił o tym...

zobacz więcej

Kartony, które służyły do transportu zmokły na deszczu, przez co – zdaniem służb – zwierzęta nie mogły zostać przesłane dalej.

„Rozkładająca się padlina wydzielała silny odór, który jeszcze bardziej pogorszył warunki życia ocalałych” – przekazano w komunikacie policji. Nie ma jednak informacji, dokąd miały trafić zwierzęta.

– Sytuacja na lotnisku była tragiczna – powiedział CNN Fernando Sanchez szef jednej z organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, która została wezwana na miejsce. Zastanawia się też, dlaczego ktoś wcześniej nie podniósł alarmu.

W mediach społecznościowych wystosowano apel o pomoc w ratowaniu piskląt. Sanchez wyjaśnia, że około 3,2 tys. ocalałych kurcząt zostało rozdzielonych do nowych domów, ale inne nadal padają po męczarniach, jakie przeszły. Zarządca lotniska skontaktowała się z firmą przewożącą pisklęta, ale – jak podaje policja – ta odmówiła przyjęcia za nie odpowiedzialności i zostawiła je na terminalu towarowym. Śledztwo trwa, a policja nie wyklucza postawienia zarzutu znęcania się nad zwierzętami osobom odpowiedzialnym za tragedię.

źródło:
Zobacz więcej