RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Plaga włochatych gąsienic. Są niebezpieczne dla człowieka

Gąsienica ta może mieć od 3 do 3,5 cm długości (fot. Virginia Department for Forestry)

Urzędnicy jednego z amerykańskich stanów ostrzegają przed jadowitą gąsienicą.Przypomina kawałek futra i jest naprawdę niebezpieczna. Ugryzienie powoduje mocny ból, obrzęk, gorączkę, a nawet objawy szoku.

Tyranozaur pożarł miliony dolarów

Szkielet tyranozaura został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za 31,8 mln dolarów. To najwyższa w historii cena osiągnięta przez skamieniałości...

zobacz więcej

Plaga włochatych gąsienic pojawiła się w ostatnim czasie w stanie Wirginia. Mieszkańcy stanu zauważyli, że gąsienice pojawiły się masowo w parkach i ogrodach.

Może mieć ona od 3-3,5 cm długości. Jej ciało całkowicie ukryte jest pod grubą warstwą sierści. Spod niej wystawia głowę, aby się pożywić.

Jedną z osób, która miała kontakt z gąsienicą, jest 55-letnia Crystal z hrabstwa New Kent. Kobieta sięgała do bagażnika zaparkowanego przed jej domem samochodu. W pewnym momencie poczuła potworny ból.

„Czułam się dokładnie tak, jakby gorący nóż przebił mi łydkę. Byłam pewna, że zobaczę kawałek metalu wystający z mojego samochodu” – powiedziała kobieta cytowana przez metro.co.uk. Została ugryziona przez włochatą gąsienicę i trafiła na ostry dyżur. Po trzech dniach czuła się już dobrze.

Departament Leśnictwa w Wirginii podał, że w ostatnim czasie otrzymywał liczne doniesienia odnośnie włochatych gąsienic.

Zdaniem kierownika laboratorium identyfikacji owadów w Virginia Tech ten rok „wydaje się rokiem wybuchu epidemii” dla owadów.

Dodał, że osoba ukąszona przez gąsienicę powinna natychmiast oczyścić bolesne miejsce, aby usunąć truciznę, która pozostała na skórze.

źródło:
Zobacz więcej