RAPORT

Pogarda

Aktywiści BLM zaatakowali mieszkańców. Rzucali w okna ciężkimi przedmiotami

Policja użyła przeciwko uczestnikom zamieszek gazu łzawiącego (fot.  Gauthier/ Los Angeles Times via Getty Images)
Policja użyła przeciwko uczestnikom zamieszek gazu łzawiącego (fot. Gauthier/ Los Angeles Times via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W trakcie demonstracji Black Lives Matter w mieście Wauwatosa w Wisconsin protestujący rozbijali okna budynków mieszkalnych. Policja użyła przeciwko uczestnikom zamieszek gazu łzawiącego.

Aktywiści BLM zaatakowali kierowcę. W okno auta walili rowerem i flagą [WIDEO]

Departament Policji w Los Angeles poinformował o incydencie, do którego doszło w trakcie „w znacznej mierze pokojowego” protestu aktywistów ruchy...

zobacz więcej

Czarnoskóry policjant z Wisconsin, który w lutym śmiertelnie postrzelił czarnoskórego nastolatka przed podmiejskim centrum handlowym, nie zostanie postawiony w stan oskarżenia, ponieważ uznano, że użycie przez niego broni było uzasadnione – poinformował w środę prokurator okręgowy hrabstwa Milwaukee. Decyzja ta doprowadziła do protestów aktywistów Black Lives Matter.

Jak informuje portal amerykańskiego dziennika „New York Post”, w trakcie demonstracji w mieście Wauwatosa w Wisconsin protestujący rzucali ciężkie przedmioty w okna budynków mieszkalnych. Jeden z mężczyzn w tłumie próbował powstrzymać aktywistów, krzycząc: „To ich pi***e domy, to nie ich wina!”.

Lokalna policja zaapelowała do właścicieli posesji, aby w trakcie manifestacji schronili się w swoich domach, zamknęli drzwi i nie zbliżali się do okien.

Przynajmniej jeden z mieszkańców wyszedł jednak naprzeciw tłumowi. – Czy macie pojęcie, ilu Demokratów, (...) członków związku, innych ludzi, którzy was wspierają, mieszka na tej ulicy? – mówił w stronę protestujących.

Ostatecznie mundurowi użyli gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom zamieszek. W Wauwatosa wprowadzono godzinę policyjną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej