RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier nie wyklucza dodatkowego ograniczenia: W sobotę decyzje dotyczące szkół

Ponad 98 procent szkół funkcjonuje we w miarę normalny sposób (fot. PAP/Leszek Szymański)

W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące funkcjonowania szkół w kolejnych tygodniach; być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia – zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus. Cała Polska strefą żółtą. Premier ogłosił nowe obostrzenia

Gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem sprawił, że od soboty cała Polska znajdzie się w tzw. żółtej strefie. Premier Mateusz Morawiecki...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć – powiedział szef rządu na konferencji prasowej w czwartek.

Jak dodał, „dzisiaj ponad 98 procent szkół funkcjonuje we w miarę normalny sposób”.

– Ale również dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystki również dostajemy. To oznacza, że być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosowny czasie. Przestawimy nasz stan wiedzy i nasze decyzje dotyczące tego aspektu sprawy, czyli szkolnictwa, w sobotę – zapowiedział premier.

źródło:

Zobacz więcej