RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezes AgroUnii apeluje o pieniądze. Chce też „stołków w Sejmie"

Prezes AgroUnii (Facebook.com/AgroUnia)
Prezes AgroUnii (Facebook.com/AgroUnia)

Michał Kołodziejczak z AgroUnii, który organizuje kolejne strajki i walczy z decyzjami rządu, rozpoczął zbiórkę pieniędzy. – Wiem, że będzie hejt. Wiele osób mówiło, że będzie hejt, ale ja mam tych hejterów głęboko gdzieś – powiedział w nagraniu na Facebooku. Zdradził też, że on i jego sojusznicy marzą o „stołkach w Sejmie”.

Agrounia wylała gnojówkę na rondzie Żołnierzy Niezłomnych

Na rondzie Żołnierzy Niezłomnych wylali gnojówkę rolnicy z Agrounii, protestujący przeciw „Piątce dla zwierząt”. Sytuację widzimy na fotografiach,...

zobacz więcej

Rolnicy AgroUnii od środy protestują na drogach w wielu miastach Polski. Blokują ruch i rozlewają gnojówkę – m.in. na rondzie Żołnierzy Niezłomnych w Sieradzu. Teraz lider stowarzyszenia Michał Kołodziejczak opublikował nagranie, w którym podkreśla, że nie mogą być obecni tylko na ulicach.

– Marzymy o tym, żeby rolnicy dostali stołki w Sejmie. Ja o tym serdecznie marzę – stwierdził. Dodał, że parlament powinien być miejscem dla „ludzi z werwą, z sercem, z zaangażowaniem, z miłością do ojczyzny”.

– Ludzie, mamy gdzieś wasz hejt. Dzisiaj potrzebujemy ludzi, środków, pieniędzy – przekonywał. – Jak będą wam mówili, że ktoś te pieniądze przebombluje, zrobi coś złego, to wy się zastanówcie i się puknijcie w głowę – dodał.

Michał Kołodziejczak. Kim jest lider protestów AgroUnii?

356 główek kapusty wyłożyli w środę przed Sejmem rolnicy w proteście przeciwko nowelizacji ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futra. Na...

zobacz więcej

Michał Kołodziejczak ocenił, że obecnie wielu jego sojuszników ma jeszcze pieniądze, ale boją się, że wszystko stracą.

Podziękował także Pawłowi Tanajno. Podkreślił, że ubiegający się już wielokrotnie o urząd prezydenta RP przedsiębiorca wsparł AgroUnię prezentując baner i odpalając race. – Paweł, czekamy na was w Warszawie. Bądźcie tam z nami – dodał.

Przekazał również, że jego stowarzyszenie zaczyna zbiórkę pieniędzy. – Proszę państwa uruchamiamy zrzutkę. Wszystko musi być na najwyższym poziomie. Ale my musimy też was prosić o pomoc, której my potrzebujemy – powiedział.

Na opublikowanym w sieci nagraniu twierdzi, że AgroUnia i inne organizacje potrzebują pomocy finansowej. Wyjaśnił, że uruchomiono zrzutkę, której cel określono na 100 tys. zł.

– To wcale nie jest dużo.(...) To wcale nie są duże pieniądze – przekonywał. Stwierdził, że wie, iż po apelu o przesyłanie mu pieniędzy pojawi się hejt. – Wiele osób mówiło, że będzie hejt, ale ja mam tych hejterów głęboko gdzieś, proszę państwa – podkreślał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej