RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Poseł Konfederacji: Do sklepu zakładam maskę, bo wymagają

Posłowie Konfederacji Janusz Korwin-Mikke (P) i Robert Winnicki (L) podczas konferencji prasowej pt. "Ograniczenie ulgi abolicyjnej (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Posłowie Konfederacji Janusz Korwin-Mikke (P) i Robert Winnicki (L) podczas konferencji prasowej pt. "Ograniczenie ulgi abolicyjnej (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

– Uważam, że to jest bardzo groźna choroba dla tych, którzy ją złapią – powiedział w RMF FM poseł Konfederacji Artur Dziambor. – Czy to jest naprawdę taki problem założyć te maseczki? Takie poświęcenie? – pytał dziennikarz Robert Mazurek.

Braun bez maseczki pochylał się nad pracownikiem Sejmu

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun pochylał się bez maseczki nad pracownikiem Sejmu. Jego zachowanie zwróciło uwagę wicemarszałek Sejmu Małgorzaty...

zobacz więcej

Posłowie Konfederacji na obradach Sejmu w środę byli bez maseczek ochronnych. Artur Dziambor stwierdził w RMF, że dyskusja o maseczkach jest w tym momencie „niezbyt potrzebna”.

– Jedni sobie postawili za punkt honoru, żeby drugich zmusić (do noszenia maseczki), a drudzy postawili sobie za punkt honoru, żeby nie dać się zmusić – mówił w poseł Konfederacji. Dopytywany czy jego zdaniem nie ma epidemii koronawirusa, ocenił, że „to nie jest zupełnie niegroźna alergia”.

– Nigdy tak nie powiedziałem. Uważam, że to jest bardzo groźna choroba dla tych, którzy ją złapią – stwierdził Artur Dziambor.

– Czy to jest naprawdę taki problem założyć te maseczki? Takie poświęcenie? Musimy udowadniać, że my się nie damy, zawsze byliśmy przeciw? Ja tego nie rozumiem – mówił prowadzący rozmowę Robert Mazurek.

– To nie jest problem – powiedział Dziambor i wskazał, że jak idzie do sklepu, to zakłada maseczkę, bo wie, że to jest wymagane. – Nie chcę prowadzić bezsensownych dyskusji na temat wolności – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej