RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Barwa głosu a niewierność. Naukowcy odkryli zależność

Skok w bok najbardziej prawdopodobny jest w przypadku mężczyzn o niskim głosie (fot. Pexels)

Do ciekawych wniosków doszli naukowcy z Chin, którzy zajęli się kwestią wierności mężczyzn. Zauważyli oni korelację między niskim głosem a skłonnością do niewierności. Okazało się, że życie w monogamii jest większym wyzwaniem dla tych panów, których barwa głosu jest niższa.

Kobiety z Noblem z chemii za „genetyczne nożyczki”

Emmanuelle Charpentier i Jennifer A. Doudna zostały tegorocznymi laureatkami Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Komitet Noblowski docenił je za...

zobacz więcej

Naukowcy z uniwersytetu w Chongqing wzięli pod lupę 116 studentów i 145 studentek o orientacji heteroseksualnej, którzy w chwili badania byli w związkach o krótkich stażu. Nagrano ich, jak wypowiadają tę samą kwestię, po czym na tej podstawie zmierzono tembr ich głosu. Zapytano ich też, na ile byliby skłonni zdradzić swoją drugą połówkę.

Analiza wyników przyniosła wniosek, że skok w bok najbardziej prawdopodobny jest w przypadku mężczyzn o niskim głosie. Jeśli chodzi o barwę kobiecego głosu, nie uchwycono żadnej zależności – dowiadujemy się z raportu badawczego opublikowanego w periodyku „Personality and Individual Differences”.

Jak przypuszczają naukowcy, mężczyźni z niskim głosem mają świadomość tego, że cieszą się większym statusem pośród przedstawicieli swojej płci i postrzegani są przez kobiety jako atrakcyjniejsi i zdrowsi, co daje im dostęp do większej liczby partnerek. Badacze przypuszczają też, że niski ton głosu oraz duża gotowość do zdrady idą w parze z wysokim poziomem testosteronu.

źródło:

Zobacz więcej