RAPORT

Pogarda

„Biden był cheerleaderem Chin” vs. „Wasza reakcja na pandemię to porażka”

W czwartek nad ranem polskiego czasu do debaty stanęli kandydaci na wiceprezydentów (fot. Reuters/POOL NEW)
W czwartek nad ranem polskiego czasu do debaty stanęli kandydaci na wiceprezydentów (fot. Reuters/POOL NEW)

Najnowsze

Popularne

Przez kilka ostatnich dekad Joe Biden był cheerleaderem Chin – powiedział podczas debaty kandydatów na wiceprezydenta w Salt Lake City Republikanin Mike Pence.

Trump: lekarstwo na covid działa niewiarygodnie świetnie. Chcę, żebyście też je dostali

– W szpitalu podali regeneron. To niewiarygodne, ale od razu poczułem się lepiej – mówi na nagraniu opublikowanym na Twitterze Donald Trump....

zobacz więcej

– Przez ostatnie kilka dekad Joe Biden był cheerleaderem komunistycznych Chin" podczas debaty kandydatów na wiceprezydenta w Salt Lake City Republikanin Mike Pence. Urzędujący wiceprezydent wyraził przekonanie, że władze w Pekinie ponoszą winę za epidemię koronawirusa. Podkreślał, że „od pierwszego dnia prezydent Trump na pierwszym miejscu stawiał zdrowie Amerykanów”.

Kandydatka Demokratów na wiceprezydenta Kamala Harris oceniła, że odpowiedź władz USA na epidemię koronawirusa to „największa porażka w historii prezydenckich administracji”. Harris oskarżyła rząd Donalda Trumpa o niekompetencję i ukrywanie przed Amerykanami informacji o powadze epidemii.

W części rozmowy poświęconej polityce zagranicznej Harris uznała, że Trump nie postawił się mocno Rosji w związku z ingerencją Kremla w wybory w USA cztery lata temu. Oskarżała go także, że większą wagę przywiązuje do słów rosyjskiego prezydenta Władimira Putina niż do doniesień amerykańskiego wywiadu. Twierdziła przy tym, że administracja Trumpa „przegrała wojnę handlową” z Chinami.

Pence do osiągnięć polityki zagranicznej Trumpa zaliczył przeniesienie ambasady USA w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy. Podkreślił także, że Stanom Zjednoczonym udało się zdecydowanie zmniejszyć zasięg terytorialny Państwa Islamskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej