RAPORT

Pogarda

Lekarz Białego Domu: Trump nie ma już objawów Covid-19

U najważniejszego amerykańskiego polityka wykryto przeciwciała (fot. Drew Angerer/Getty Images)
U najważniejszego amerykańskiego polityka wykryto przeciwciała (fot. Drew Angerer/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent USA Donald Trump od doby nie ma objawów Covid-19, a od ponad czterech dni nie miał gorączki – przekazał w środowym oświadczeniu lekarz Białego Domu Sean Conley.

„Czuję się świetnie”. Lekarze Trumpa potwierdzają poprawę jego stanu

Prezydent Donald Trump zakażony koronawirusem zabrał głos na Twitterze. Napisał, że „czuje się świetnie”. Zadeklarował, że weźmie udział w debacie...

zobacz więcej

Lekarz poinformował też, że u najważniejszego amerykańskiego polityka wykryto przeciwciała. Wynika tak z próbek, które pobrano w poniedziałek.

Tego dnia prezydent USA po trzech dobach opuścił szpital wojskowy pod Waszyngtonem. Po czwartkowym pozytywnym teście na koronawirusa Trump następnego dnia wieczorem został hospitalizowany. Z komunikatów zespołu medycznego zajmującego się prezydentem wynika, że w piątek prezydent miał gorączkę i spadły mu wskaźniki tlenowe. W Białym Domu – jeszcze przed wylotem śmigłowcem do szpitala – podano mu dodatkowy tlen. W ośrodku medycznym stan prezydenta miał systematycznie się poprawiać.

Z uwagi na zakażenie SARS-CoV-2 na mniej niż miesiąc przed wyborami prezydenckimi Trump nie uczestniczy w spotkaniach wyborczych. Ubiegający się o reelekcję Republikanin zapowiada jednak na Twitterze, że niedługo powróci na kampanijny szlak.

Codziennie komunikaty o stanie zdrowia prezydenta mocno wpływają nie tylko na życie polityczne w USA, ale i indeksy giełdowe. Te – po pierwszych informacjach o koronawirusie u Trumpa – odnotowały spadki. Za swoją politykę informacyjną zespół medyczny Białego Domu spotyka się z mocną krytyką mediów. Mimo pytań dziennikarzy, nie udostępniono wszystkich szczegółów dotyczących stanu zdrowia Trumpa oraz przebiegu jego choroby.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej