RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Wiemy, kto zastąpi Halinę Szymańską

Prezydent Andrzej Duda odwołał Halinę Szymańską z funkcji szefowej KPRP i powołał na to stanowisko Grażynę Ignaczak-Bandych; prezydent powołał też Małgorzatę Paprocką i Piotra Ćwika na stanowisko sekretarzy stanu w KPRP; doradcami prezydenta zostali: Łukasz Rzepecki oraz Anna Surówka-Pasek – poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Prezydent powołał nowych ministrów. „Mam nadzieję, że ta pogoda to dobry omen”

Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania nowych ministrów ocenił, że swoimi głosami w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych wielu...

zobacz więcej

– Prezydent podjął decyzję o zmianach w kierownictwie Kancelarii Prezydenta – odwołał szefową Kancelarii Prezydenta RP panią Halinę Szymańską i powołał jednoczesnej na szefa KPRP panią Grażynę Ignaczak-Bandych – poinformował prezydencki rzecznik na briefingu prasowym.

Ignaczak-Bandych do tej pory pełniła w prezydenckiej kancelarii funkcję dyrektora generalnego. Zastąpi ją na tym stanowisku Barbara Brodowska-Mączka, która do tej pory pracowała – jak wyjaśnił Spychalski – jako dyrektor generalna w resorcie finansów.

Jak dodał, prezydent powołał też na stanowiska sekretarzy stanu w Kancelarii Prezydenta RP: Małgorzatę Paprocką, która do tej pory była dyrektorem Biura Praw i Ustroju w KPRP, a także Piotra Ćwika, byłego wojewody małopolskiego.

Spychalski poinformował, że prezydent powołał nowych doradców etatowych: byłego posła Łukasza Rzepeckiego oraz Annę Surówkę-Pasek, która do tej pory była podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej