RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Włochy wprowadzą nowe obostrzenia. Część z nich obejmie turystów

Nowy dekret przewiduje kolejne restrykcje (fot. Francesco Fotia/AGF/Universal Images Group via Getty Images)
Nowy dekret przewiduje kolejne restrykcje (fot. Francesco Fotia/AGF/Universal Images Group via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Po dzisiejszym głosowaniu w parlamencie włoski rząd będzie mógł przedłużyć stan wyjątkowy wprowadzony w związku z pandemią do 31 stycznia przyszłego roku. Umożliwi to również gabinetowi wydanie zapowiadanego od kilku dni nowego dekretu zaostrzającego środki bezpieczeństwa sanitarnego.

Andrzej Duda we Włoszech. Rusza współpraca instytutów walczących z koronawirusem

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził w Rzymie Instytut Spallanzaniego, który zajmuje się badaniami nad szczepionką przeciwko koronawirusowi i...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Nowy dekret przewiduje wprowadzony już w niektórych regionach Włoch nakaz noszenia maseczek w kontaktach społecznych również na wolnym powietrzu. Dotyczy to przebywania w otoczeniu osób, z którymi się nie mieszka. Każdy musi mieć maseczkę przy sobie. Potwierdzono wszystkie dotychczasowe środki bezpieczeństwa. Niestosowanie się do nich będzie karane grzywną w wysokości od 400 do 1000 euro.

Za złamanie kwarantanny będzie grozić od 3 do 18 miesięcy więzienia i grzywna do 5 tysięcy euro. Władze regionów będą mogły wprowadzić ostrzejsze środki bezpieczeństwa i sankcje.

Przybywający do Włoch z Wielkiej Brytanii, Holandii i Belgii będą musieli poddać się testom na koronawirusa.

Na środę zaplanowano jeszcze spotkanie rządu z ministrem ds. regionalnych Francesco Boccią i ministrem zdrowia Roberto Speranzą oraz przedstawicielami gmin, prowincji i regionów. Rozmowy będą dotyczyć nowego rozporządzenia ws. środków bezpieczeństwa sanitarnego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej