RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pożegnalny „Głos” Perfectu. Zespół opublikował ostatni singiel [WIDEO]

Fragment teledysku do singla „Głos” (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Fragment teledysku do singla „Głos” (fot. PAP/Radek Pietruszka)

„Głos” to tytuł ostatniego singla w karierze legendarnej grupy rockowej, która kończy działalność. W środę zespół Perfect zaprezentował swój pożegnalny utwór i towarzyszący mu teledysk.

Eddie Van Halen nie żyje. Przegrał walkę z rakiem

Znany gitarzysta Eddie Van Halen nie żyje. Przegrał długą walkę z rakiem - poinformował jego syn. Informację przekazała agencja AFP.

zobacz więcej

„To, co początek ma, mieć musi kiedyś także finał”. To znamienny fragment utworu „Głos”, najnowszej, zaprezentowanej dziś piosenki zespołu Perfect. Jest to bowiem ostatni utwór tej założonej ponad 40 lat temu grupy. Pod koniec ubiegłego roku Grzegorz Markowski ogłosił, że odchodzi z zespołu. Wtedy nie wykluczał, że zastąpi go nowy wokalista. Pozostali muzycy uznali jednak, że nie będą kontynuować działalności zespołu bez Markowskiego i zdecydowali o rozwiązaniu grupy.

W lutym rozpoczęła się pożegnalna trasa zespołu pod hasłem „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”. Ostatni koncert tej trasy miał się odbyć 19 czerwca w Gdańsku, ale z powodu pandemii plany zespołu się zmieniły. Pożegnalne tournee trwa, więc fani zespołu wciąż mają szanse obejrzeć na żywo swoich idoli. A teraz także posłuchać ich nowej piosenki.

Piosenka „Głos” będzie wydana na płycie CD jako edycja kolekcjonerska numerowana. Do sprzedaży trafi tylko 500 egzemplarzy tego singla. Każdy będzie ozdobiony autografami członków zespołu. Premiera 14 października.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej