RAPORT

Wojna na Ukrainie

Posłanka PiS odda całą wypłatę. „Musimy zapewnić im bezpieczeństwo”

Poseł PiS na Sejm IX kadencji Marta Kubiak (fot. PAP/Leszek Szymański)
Poseł PiS na Sejm IX kadencji Marta Kubiak (fot. PAP/Leszek Szymański)

Marta Kubiak (poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu pilskiego) chce przekazać uposażenie poselskie za wrzesień na zakup najpilniejszych produktów, które trafią do potrzebujacych w rejonie walk o Górski Karabach. – Chodzi o pomoc dotkniętej konfliktem społeczności polskiej, ale również poszkodowanym Ormianom – mówi w rozmowie z portalem tvp.info.

Górski Karabach w ogniu. Kanada wstrzymuje dostawy broni do Turcji

Szef kanadyjskiego MSZ Francois-Philippe Champagne poinformował o wstrzymaniu eksportu kanadyjskiego uzbrojenia do Turcji. Jak stwierdził, ma to...

zobacz więcej

Doniesienia z frontu wciąż są bardzo niepokojące. Władze Górskiego Karabachu informują o ponad 200 zabitych (w tym 18 cywilach). Azerbejdżan nie zdradza, ilu ich wojskowych straciło już życie, ale przyznaje, że wśród cywilów liczba ofiar wzrosła do 25.

Poseł Marta Kubiak przekazała, że w związku z „nieustającymi atakami strony azerskiej również na skupiska ludności cywilnej, w tym zamieszkane przez niewielką społeczność Polską”, na pomoc potrzebującym przekaże całe miesięczne uposażenie parlamentarzysty na Sejm RP.

Informację w tej sprawie zamieściła m.in. na Facebooku. Post z deklaracją ws. najbliższej wypłaty parlamentarzystki zyskał ogromną popularność w sieci. W niespełna 24 godziny został udostępniony ponad 3 tysiące razy. Pojawiło się pod nim również blisko 3,5 tys. komentarzy. „Dziękujemy za szczere wsparcie”, „Piękny gest”, „Wspaniała inicjatywa” – piszą internauci.

Politycy często i chętnie komentują międzynarodowe spory, ale rzadko decydują się pomóc poszkodowanym w takiej formie. Skąd ta decyzja?

– Jestem członkiem Komisji ds. Łączności z Polakami za Granicą. Wcześniej byłam też w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Konflikt, który obserwujemy, coraz bardziej mnie niepokoi. Poszkodowani są w nim także nasi obywatele. Musimy zrobić wszystko, aby zapewnić im bezpieczeństwo – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Marta Kubiak.

Poseł PiS zaznacza, że wśród pokrzywdzonych jest wiele niewinnych osób i należy im się wyraz solidarności. – Ale oczywiście chciałabym, aby moja decyzja była też inspiracją dla innych obywateli czy organizacji. Dobrze by było, gdyby w pomoc włączyło się jak najwięcej z nas – dodaje.

PO oburzona pielgrzymką sanepidów na Jasną Górę. Mamy odpowiedź szefa GIS

Janusz Lewandowski (PO) stwierdził, że pracownicy Sanepidów pojechali modlić się na Jasnej Górze „o łaskę niebios widząc bezradność rządu”. Wśród...

zobacz więcej

Marta Kubiak przyznaje, że chętnie angażuje się w akcje charytatywne i współpracuje z różnymi organizacjami. – Mam nadzieję, że konflikt w Armenii szybko się zakończy. Życie ludzkie jest najważniejsze, a ten spór jest coraz agresywniejszy i giną kolejni ludzie. Mam nadzieję, że uda się to rozwiązać możliwe jak najszybciej i pokojowo – podkreśla.

Przypomnijmy, że w poniedziałek Armenia i Azerbejdżan oskarżyły się nawzajem o atakowanie obszarów cywilnych. Górski Karabach poinformował, że siły azerbejdżańskie rozpoczęły ostrzał rakietowy jego stolicy Stepanakertu, podczas gdy władze Azerbejdżanu przekazały, że siły armeńskie wystrzeliły rakiety w kierunku kilku miast poza spornym regionem.

Obecna odsłona konfliktu jest najgwałtowniejsza od ponad 25 lat. Tylko w ostatnim czasie życie straciło co najmniej kilkaset osób. Głos w tej sprawie zabrał m.in. szef NATO Jens Stoltenberg, apelując o rozejm. Podobne oczekiwanie wobec stron konfliktu wyraził zastępca sekretarza stanu USA Stephen Biegun.

W związku z ostatnimi wydarzeniami na terytorium Armenii ���� i nieustającymi atakami strony Azerskiej rownież na...

Opublikowany przez Martę Kubiak - Poseł ną Sejm RP Poniedziałek, 5 października 2020


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej