RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Klasztor paulinów w Warszawie zamknięty. Powodem koronawirus

Zakonnicy poprosili jednocześnie o modlitwę, by to doświadczenie umocniło ich wiarę w Boże Miłosierdzie (fot. Google Street View)
Zakonnicy poprosili jednocześnie o modlitwę, by to doświadczenie umocniło ich wiarę w Boże Miłosierdzie (fot. Google Street View)

Najnowsze

Popularne

Kościół Ducha Świętego i klasztor paulinów w Warszawie został zamknięty do odwołania. U przeora wykryto koronawirusa – poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Ministerstwo Zdrowia: ponad dwa tysiące nowych zakażeń. 58 nowych ofiar

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 2236 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To wynik niższy niż w sobotę, kiedy...

zobacz więcej

Jak poinformowano w komunikacie, wirus u przeora odkryto w poniedziałek.

„Tym samym prosimy osoby, które miały w ostatnim czasie bezpośredni kontakt z o. Przeorem, o podjęcie właściwych procedur sanitarnych. Informujemy, iż do odwołania został zamknięty klasztor oraz kościół. Wszystkie zamówione msze św. będą odprawione przez ojców w wyznaczonych dniach” – czytamy w komunikacie

Zakonnicy poprosili jednocześnie o modlitwę, by to doświadczenie umocniło ich wiarę w Boże Miłosierdzie.

Kościół Ducha Świętego przy ul. Długiej w Warszawie jest diecezjalnym sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Przy tej świątyni w 1987 r. powstało Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Najbardziej znany jest mieszkańcom stolicy z tego, że od ponad 300 lat z tego kościoła wyrusza co roku Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej