RAPORT

Pogarda

Psy wywęszyły fabrykę mefedronu i narkotyki warte 4 miliony złotych

Amar w akcji (fot. KAS)
Amar w akcji (fot. KAS)

Najnowsze

Popularne

Amar i Dolar, psy Krajowej Administracji Skarbowej, doprowadziły służby do fabryki mefedronu i wywęszyły około 80 000 porcji towaru wartego prawie 4 mln złotych.

Szukają narkotyków, papierosów i pieniędzy. KAS świętuje Dzień Psa

Czworonogi warszawskiej KAS tylko od 2017 roku wywąchały prawie 140 kg narkotyków, 5 mln sztuk papierosów oraz dolary amerykańskie i euro o...

zobacz więcej

– Nasze psy zaangażowano do policyjnej akcji, by potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy – mówi portalowi portalowi tvp.info rew. Justyna Pasieczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Akcję przeprowadzono w powiecie płońskim. Policjanci już wcześniej mieli informacje, że na jednej z posesji mogą być produkowane narkotyki. O wsparcie poproszono KAS, która wysłała niezawodną dwójkę – Amara i Dolara – psy na narkotyki. Zwierzęta potwierdziły policyjne przypuszczenia i doprowadziły funkcjonariuszy na miejsce. Odkryto linię produkcyjną oraz odczynniki chemiczne potrzebne do wytwarzania narkotyku.

Zabezpieczono 73,5 litra mefedronu w płynie oraz prawie 4 kg w postaci kryształków, a także 114 litrów prekursorów do produkcji narkotyków.

Zatrzymano 28-latka i 30-latka, którzy widząc, co się dzieje próbowali zniszczyć aparaturę uciec. Usłyszeli zarzuty wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających i zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłych kar zatrzymano mienie o wartości 190 000 zł.

Okazuje się, że taka współpraca służb to nie rzadkość. I „nosy KAS” włączane są akcji także innych służb.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej