RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gucci sprzedaje sukienkę dla mężczyzn, a internauci kpią na potęgę

W elemencie garderoby nie byłoby zapewne nic szokującego, gdyby nie fakt, że Gucci dedykuje go mężczyznom (fot. Materiały prasowe)

Legendarny włoski dom mody włączył do swojej oferty sukienkę dla mężczyzn inspirowaną popularnym w latach 90. stylem grunge. Kontrowersje wzbudza design, ale i cena: 2,6 tys. dolarów. Projekt spotkał się z negatywnymi reakcjami fanów marki. „Mielibyśmy wydać krocie na prawdopodobnie najbrzydszą sukienkę wszechczasów?” – pytają retorycznie internauci.

Tommy Hilfiger sprzedaje swoją posiadłość. Cena jest astronomiczna

Jeden z najpopularniejszych amerykańskich projektantów mody postanowił sprzedać swoją ogromną posiadłość w Connecticut. Wycenił ją na 47,5 mln...

zobacz więcej

O słynącej z ekscentrycznych projektów włoskiej marce znów jest głośno. Wszystko za sprawą modelu sukienki, który trafił właśnie do jej oferty. Mowa o kraciastej, zapinanej na guziki z masy perłowej pomarańczowej sukience, o koszulowym fasonie, z białym kołnierzykiem, ozdobionej haftami.

W inspirowanym grunge'owa stylistką rodem z lat 90. elemencie garderoby nie byłoby zapewne nic szokującego, gdyby nie fakt, że Gucci dedykuje go mężczyznom.

„Ta przypominająca fartuch sukienka utrzymana w delikatnych kolorach odzwierciedla ideę płynności eksplorowaną już podczas pokazu kolekcji jesień/zima 2020. Projekt przełamuje toksyczne stereotypy, które kształtują męską tożsamość płciową” – głosi opis produktu udostępniony na stronie internetowej marki.

Cena sukienki dla mężczyzn stała się przedmiotem kpin użytkowników mediów społecznościowych. „Mężczyźni mogą kupić podobną sukienkę w dowolnej sieciówce, jeśli mają ochotę bawić się modą. Nie potrzebują do tego Gucciego” – piszą. „Możemy wszędzie dostać ładniejszą sukienkę. To wydaje mi się po prostu bezcelowe” – uważa jeden z nich.

Niektórzy zwrócili uwagę na stylizację modela, który prócz owej sukienki ma na sobie jeansy. „ To ma być to przełamywanie stereotypów? Wygląda na hipokryzję” – wyrokował jeden z użytkowników Twittera.

źródło:

Zobacz więcej