RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Od 50 dni w Chinach nie wykryto lokalnego zakażenia koronawirusem

W Chinach kontynentalnych zarejestrowano 85 470 przypadków Covid-19 (fot. Creative Touch Imaging Ltd./NurPhoto via Getty Images)
W Chinach kontynentalnych zarejestrowano 85 470 przypadków Covid-19 (fot. Creative Touch Imaging Ltd./NurPhoto via Getty Images)

Służby medyczne Chin kontynentalnych od 50 dni nie zgłosiły ani jednego nowego lokalnego przypadku Covid-19. Państwowa komisja zdrowia odnotowała 20 nowych infekcji, ale wszystkie określono jako przywiezione z zagranicy.

Z chińskiego laboratorium wydostała się bakteria. 3 tys. zakażonych

Z zakładu produkującego szczepionki w chińskim mieście Lanzhou wydostała się bakteria gorączki maltańskiej (brucelozy). Chorobą zakaziło się już co...

zobacz więcej

Od wielu miesięcy nie zmienia się też oficjalny bilans zgonów na Covid-19 w Chinach kontynentalnych, który wynosi 4634 – wynika z dobowego sprawozdania komisji.

Pierwsze ognisko pandemii wykryto pod koniec 2019 r. w Wuhan. Po wprowadzeniu pod koniec stycznia surowych środków kwarantanny w ChRL udało się powstrzymać największą falę zakażeń, choć później w wielu częściach kraju notowano mniejsze ogniska choroby.

Łącznie od początku pandemii w Chinach kontynentalnych zarejestrowano 85 470 potwierdzonych przypadków Covid-19. W tej liczbie nie zawierają się bezobjawowe przypadki zakażeń koronawirusem. W poniedziałek komisja zdrowia odnotowała 27 takich przypadków, przy czym wszystkie określono jako przywleczone z zagranicy.

Dane nie obejmują Hongkongu, gdzie zgłoszono tego dnia pięć nowych potwierdzonych infekcji, w tym dwa zakażenia lokalne. Łączny bilans wykrytych w regionie zakażeń wzrósł do 5113, a 105 pacjentów zmarło.

Od połowy lipca Hongkong borykał się z ponownym wzrostem zachorowań, a władze zaostrzyły przepisy dystansowania społecznego. Liczba infekcji wykrywanych w regionie spadła, ale eksperci ostrzegają przed kolejną, czwartą już falą pandemii, ponieważ w mieście wciąż potwierdzane są przypadki, w których nie udaje się ustalić źródła zakażenia – podała publiczna stacja RTHK.

źródło:

Zobacz więcej