RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier o słowach Barley: Dyplomatyczny skandal. Niemcy powinni pamiętać głód i ludobójstwo

– Brak mi słów, by potępić taką wypowiedź – mówi Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Leszek Szymański)
– Brak mi słów, by potępić taką wypowiedź – mówi Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Leszek Szymański)

– Są to karygodne słowa, które nigdy nie powinny paść z ust niemieckiej wiceprzewodniczącej parlamentu Europejskiego. Powiem wprost: to dyplomatyczny skandal, który nie powinien się zdarzyć. Należy to potępić w całej rozciągłości – powiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl premier Mateusz Morawiecki, zapytany o słowa niemieckiej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Katariny Barley, która mówiła o konieczności „finansowego zagłodzenia Polski i Węgier”.

Wiceszefowa PE: Zaprowadzimy rządy prawa. Polskę i Węgry trzeba zagłodzić finansowo

Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego skandalizuje. Katarina Barley wezwała do „finansowego zagłodzenia” Węgier i Polski. – Praworządność...

zobacz więcej

Szef rządu został zapytany o słowa Barley, która mówiła o konieczności „finansowego zagłodzenia Polski i Węgier”.

– Są to karygodne słowa, które nigdy nie powinny paść z ust niemieckiej wiceprzewodniczącej parlamentu Europejskiego. Powiem wprost: to dyplomatyczny skandal, który nie powinien się zdarzyć. Należy to potępić w całej rozciągłości. Niemcy powinni pamiętać głód, ludobójstwo i tragedie, za które są odpowiedzialni. Brak mi słów, by potępić taką wypowiedź. Podkreślam: Węgry czy Polska mają takie same prawa w Unii Europejskiej, jak Niemcy czy Francja – oświadczył Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej