RAPORT

Wojna na Ukrainie

Litza i Hans o nowym albumie Luxtorpedy. „Dojrzeliśmy”

Ten materiał jest kolejnym albumem Luxtorpedy, który jest dojrzalszy niż poprzednie. To owoc naszej dojrzałości jako ludzi, jako muzyków – powiedział w TVP Info wokalista Luxów Przemysław Frencel „Hans”. – Potrzebowaliśmy tych czterech lat, by zebrać wszystkie nasze pomysły – mówi z kolei Robert Friedrich „Litza”, lider zespołu.

„Halo, halo, tu mówi Warszawa”. Premiera już w październiku w Teatrze Telewizji

„Halo, halo, tu mówi Warszawa” to spektakl, który opowiada o wrześniu 1939 r. w Polskim Radio i o bohaterskich radiowcach – powiedziała Ewa...

zobacz więcej

Członkowie Luxtorpedy mówili o swoim nowym albumie „Anno domini MMXX”, krążek ukazał się kilka dni temu. „Litza” zaznaczał, że ten rok jest dla zespołu wyjątkowo trudny, ale ma nadzieję, że jesienna trasa koncertowa się uda.

– Te nowe utwory mówią konkretnie o tym czasie, który teraz jest – powiedział Friedrich. Mówiąc o swoim zespole wskazał, że „to grupa przyjaciół, którzy doskonale się rozumieją”. Zdradził też, że nazwę zespołu zawdzięcza temu, iż jego mama często mówiła w domu rodzinnym, że coś trzeba zrobić szybko jak luxtorpeda.

Przemysław Frencel „Hans” mówił z kolei, że ten album jest dojrzalszy niż poprzednie. Powiedział też, że śpiewa dla siebie. – To jakaś forma autoterapii i rozwiązywania jakiś problemów. Objaśniam sobie różne zawiłości życia i mi to pomaga – oznajmił.

– Tym prostym sposobem to potrafi dotrzeć do innego człowieka, który jest takim samym zwykłym Janem Kowalskim jak ja – zakończył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej