RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Koronawirus. Indie z ponad 100 tysiącami zgonów

Indie przegrywają z pandemią (fot. PAP/EPA/JAGADEESH NV)
Indie przegrywają z pandemią (fot. PAP/EPA/JAGADEESH NV)

Najnowsze

Popularne

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Indiach przekroczyła 100 tys. – poinformowały władze. Stawia to ten kraj na trzecim miejscu na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

Już prawie 5 mln Brazylijczyków jest zakażonych koronawirusem

W ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano w Brazylii 33 431 nowych przypadków koronawirusa, 708 osób zmarło - poinformowało brazylijskie...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych w Indiach Covid-19 wzrosła do 100 tys. 842.

Dotychczasowa liczba potwierdzonych infekcji wynosi około 6,39 mln, z czego 942 tys. to nadal trwające zakażenia. Więcej przypadków wykryto jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Najwięcej nowych infekcji notowanych jest w stanie Maharasztra, Karnataka i Kerala. Maharasztra od początku pandemii jest głównym źródłem zakażeń w Indiach. Mimo nieustającej transmisji wirusa, od czwartku w stanie obowiązuje rozluźniony reżim sanitarny; bez ograniczeń otwarte są restauracje i bary.

Pozostałe stany również otrzymały zgodę na rozluźnienie restrykcji. Jest to spowodowane obawami o gospodarkę bo pandemia w Indiach nie ustaje, a wirus rozprzestrzenia się tam najszybciej na świecie.

Rząd premiera Narendry Modiego jest coraz silniej krytykowany za sposób walki z pandemią. Krytycy zarzucają też władzom brak przeciwdziałania wobec kurczącej się gospodarki. Pogarszająca się sytuacja pozbawiła już pracy miliony osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej