RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prawie dwie trzecie Włochów ograniczyło chodzenie do restauracji

Strach z powodu pandemii, ale i problemy finansowe są przyczyną pustek we włoskich restauracjach (fot. PAP/EPA/Mourad Balti Touati)
Strach z powodu pandemii, ale i problemy finansowe są przyczyną pustek we włoskich restauracjach (fot. PAP/EPA/Mourad Balti Touati)

Najnowsze

Popularne

Prawie dwie trzecie Włochów ograniczyło chodzenie do restauracji- wynika z przedstawionego w piątek sondażu, który - jak oceniono - jest dzwonkiem alarmowym dla branży gastronomicznej. Przyczyną jest nie tylko strach z powodu pandemii, ale i problemy finansowe.

Silvio Berlusconi ma koronawirusa. Trafił do szpitala

Były premier Włoch Silvio Berlusconi trafił do szpitala w Mediolanie. 83-letni polityk jest zakażony koronawirusem. Jego hospitalizacja ma...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Uczestnicy sondażu Instytutu badań rynkowych Izi wskazali też wśród przyczyn tego zjawiska restrykcje obowiązujące w lokalach, wprowadzone w ramach bezpieczeństwa sanitarnego.

Jednym z rezultatów tej zmiany stylu życia jest to, że wiele osób woli zamawiać jedzenie do domu. Przyzwyczajenie, które utrwaliło się w okresie tzw. lockdownu, pozostało.

64 procent ankietowanych przyznało, że znacznie rzadziej chodzi do restauracji niż robiło to przed wybuchem pandemii. Tylko 4 procent uczestników sondażu stwierdziło, że teraz stołuje się poza domem częściej niż wcześniej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej