RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Alert pogodowy w Hiszpanii. Nadciągnął Alex [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Nad Hiszpanię nadciągnął Alex. Front przyniósł wichury i ulewny deszcz. Hiszpańska agencja meteorologiczna wprowadziła alert w całym kraju poza Wyspami Kanaryjskimi. Według prognoz wiatr może osiągnąć 80 km/h, a na obszarach górzystych może przekroczyć 100 km/h. Alex dotarł też do południowo-wschodniej Francji, gdzie wylały liczne rzeki.

Fale sztormowe i pożary. „Izajasz” nie oszczędził Nowego Jorku [WIDEO]

Tropikalny sztorm „Izajasz” nadal atakuje wybrzeża niektórych stanów w USA i niesie zniszczenia. W poniedziałek wieczorem burza tropikalna...

zobacz więcej

Nawałnica wywołała już sztorm z ponad 6-metrowymi falami na Morzu Kantabryjskim w południowej części Zatoki Biskajskiej oraz gwałtowny spadek temperatur i deszcz na terenie prawie całego kraju, szczególnie na północy – podaje dziennik „El Pais”, powołując się na Państwową Agencję Meteorologiczną (Aemet). Agencja wprowadziła pomarańczowy alert w 47 na 50 hiszpańskich prowincji całej Hiszpanii, poza Wyspami Kanaryjskimi.

Do tej pory najsilniejsze podmuchy wiatru zarejestrowano na przylądku Machichaco w Kraju Basków – 135 km/h. Obfite opady odnotowano na terenie wspólnot autonomicznych – Aragonia, Kantabria, Asturia – 98,6 l/m2.

Alex uderza też w południowo-wschodnią Francję, gdzie silne deszcze zalewają i blokują przejazd przez ulice. Do zachodniej części kraju burza dotarła już w czwartek wieczorem. Najsilniej wieje na wyspie Belle-Île przy wybrzeżu Brytanii – porywy osiągają tam 186 km/h. Według lokalnych mediów, w piątek rano 100 tys. gospodarstw wciąż pozostawało bez prądu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej