RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gliński: Koncentracja mediów musi być w Polsce ograniczona

Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że sprawą dekoncentracji mediów zajmie się jesienią (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński powiedział, że koncentracja mediów musi być w Polsce ograniczona. Wicepremier powiedział, że przygotowano projekty rozwiązań, które to regulują.

„Wiadomości” TVP po raz kolejny liderem wśród programów informacyjnych

Program informacyjny „Wiadomości” emitowany w TVP1 kolejny miesiąc z rzędu z najwyższą oglądalnością. Wyprzedził tym samym konkurencję, czyli...

zobacz więcej

Wicepremier mówił w Polskim Radiu 24 o ustawie o dekoncentracji mediów w Polsce. – Mamy ją przygotowaną w kilku wersjach. Musi być zgodna z polskim i europejskim prawem, a więc nie może wprowadzić takiego ładu medialnego, jaki panuje we Francji czy w Niemczech – zaznaczył.

– Będziemy realizowali tę ustawę i będziemy chcieli zgodnie z prawem zmieniać polski rynek medialny, który jest w rękach dużych kapitałów zagranicznych, a tak być nie powinno – zapowiedział.

– Zgodnie z wartościami europejskimi rynek medialny jest szczególnie wrażliwym rynkiem, gdzie ograniczenia koncentracji muszą następować, ponieważ jeden właściciel nie może decydować o kształcie mediów, bo media są szalenie wrażliwe, istotne dla demokracji – podkreślił.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że sprawą dekoncentracji mediów zajmie się jesienią.

źródło:
Zobacz więcej