RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier Morawiecki gratuluje „Lewemu”: Jest najlepszym ambasadorem Polski

Robert Lewandowski to najlepszy ambasador Polski na świecie i osobna kategoria piłkarza – napisał premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/EPA/Harold Cunningham/UEFA HANDOUT)

Robert Lewandowski to najlepszy ambasador Polski na świecie i osobna kategoria piłkarza – napisał premier Mateusz Morawiecki o sukcesie polskiego sportowca, który w czwartek został zwycięzcą plebiscytu na Piłkarza Roku UEFA.

Robert Lewandowski piłkarzem roku wg UEFA!

Wygrał z Bayernem Ligę Mistrzów, zdobył mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Niemiec, został Królem Strzelców Bundesligi, poprowadził też...

zobacz więcej

Robert Lewandowski został zwycięzcą plebiscytu na Piłkarza Roku UEFA za sezon 2019/20. W finałowej trójce nominowanych byli także niemiecki bramkarz Manuel Neuer i Belg Kevin De Bruyne. Polski zawodnik Bayernu Monachium został uznany także za najlepszego napastnika.

Sukces polskiego piłkarza skomentował w mediach społecznościowych premier.

„Robert Lewandowski to najlepszy ambasador Polski na świecie i osobna kategoria piłkarza: klasa sama w sobie. Od zawsze imponował skutecznością i pracowitością, ale ostatnio jego dokonania były po prostu kosmiczne. Nikt nie był w stanie go zatrzymać” – napisał Morawiecki i dodał, że „nikogo nie dziwi, że UEFA wybrała Go piłkarzem roku na całym kontynencie.

„Robert, Serdecznie gratuluję, jesteśmy bardzo dumni z Twoich dokonań i wiemy, że nie powiedziałeś jeszcze ostatniego słowa” – napisał premier.

Robert Lewandowski to najlepszy ambasador Polski na świecie i osobna kategoria piłkarza: klasa sama w sobie. Od zawsze...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 1 października 2020
Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas ceremonii losowania grup Ligi Mistrzów w Genewie, zorganizowanej w bardzo skromnej wersji z uwagi na pandemię koronawirusa, ale Lewandowski był na niej obecny i odebrał główną nagrodę z rąk szefa UEFA Aleksandra Ceferina. 32-letni Lewandowski w poprzednim sezonie sięgnął z Bayernem po triumf w Lidze Mistrzów, niemieckiej ekstraklasie i Pucharze Niemiec, a w każdych z tych rozgrywek był najlepszym strzelcem. W Bundeslidze zdobył 34 bramki, w LM 15, a w Pucharze Niemiec sześć. Łącznie trafił 55 razy w 47 meczach.

źródło:
Zobacz więcej