RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Obowiązkowa kwarantanna dla podróżujących z Polski do Wielkiej Brytanii

Osoby podróżujące z Polski do Wielkiej Brytanii będą musiały przejść obowiązkową kwarantannę (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Wielka Brytania od soboty wprowadza obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski – podają brytyjskie media. Do nawet 10 tys. funtów wzrośnie też grzywna za łamanie tych restrykcji.

Zakaz połączeń lotniczych z 44 krajami. LOT zorganizuje czartery z Hiszpanii

Z powodu epidemii, od 2 do 15 września zaczyna obowiązywać zakaz międzynarodowych połączeń lotniczych do 44 krajów m.in. do Hiszpanii, Malty,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Brytyjski minister transportu Grant Shapps ogłosił w czwartek, że osoby przyjeżdżające z Polski do Wielkiej Brytanii – od godz. 4:00 rano 3 października – będą musiały przejść samoizolację trwającą dwa tygodnie. Obowiązkowa kwarantanna będzie obowiązywać także podróżujących z Turcji oraz karaibskich wysp – Bonaire, Sint Eustatius, Saba.

Za złamanie zasad kwarantanny będzie grozić kara pieniężna w wysokości tysiąca funtów. Jeśli nie wskaże się miejsca pobytu, będzie ona mogła wzrosnąć do 3200 funtów. Za wielokrotnie naruszanie restrykcji będzie grozić grzywna w wysokości 10 tys. funtów.

Od ostatnich kilku dni obowiązkowa samoizolacja dotyczy także podróżnych z Francji i Hiszpanii.  

źródło:
Zobacz więcej