RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pierwsza dama urządziła dzieciom wakacje. Policjantom podziękowała za pomoc

Pierwsza dama zorganizowała kolonie dla 36 dzieci (fot. KPRP)

Solidarność i bezcenną wiedzę zaoferowali dzieciom z terenów dotkniętych powodzią śląscy policjanci. Chodzi o kolonie dla dzieci z rodzin poszkodowanych podczas powodzi na Podkarpaciu zorganizowane w Rezydencji Prezydenta RP w Zamku w Wiśle. Za pomoc podziękowała mundurowym sama pierwsza dama.

Kolonie w Wiśle dla dzieci powodzian. Adam Małysz chwali inicjatywę Pierwszej Damy

„Spotkałem się dzisiaj na skoczni z dziećmi z Podkarpacia, które na zaproszenie Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy spędzają wakacje w Zamku...

zobacz więcej

„To dzięki dobrej woli i współpracy z Państwem udało się zorganizować aktywny letni wypoczynek oraz towarzyszące mu zajęcia edukacyjne dla kolonistów, pozwalając im na chwilę zapomnieć o trudnych doświadczeniach związanych z niszczącą siłą żywiołu” – napisała Agata Kornhauser-Duda w piśmie skierowanym na ręce komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach, nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego.

Pierwsza dama podkreśliła, że to właśnie dzięki policjantom „dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach, podczas których uczyły się właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia”.

„Zaangażowanie Policji było wyrazem solidarności oraz potrzeby dzielenia się bezcenną wiedzą” – oceniła pierwsza dama.

W zorganizowanych z inicjatywy Agaty Kornhauser-Dudy koloniach w lipcu 2020 r. uczestniczyło 36 dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

źródło:
Zobacz więcej