RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PKP Intercity uruchomiły wyszukiwarkę tanich połączeń. Korzyść rzędu nawet 67 proc.

Jak informuje PKP Intercity, ceny biletów na najpopularniejszych trasach zaczynają się już od 49 zł (fot. Shutterstock/Marcin Kadziolka)

Bilety tańsze nawet o 67 proc. można kupić na pociągi PKP Intercity dzięki wprowadzonej przez przewoźnika wyszukiwarce tanich połączeń. Bilety w atrakcyjnych cenach można znaleźć na stronie przewoźnika w zakładce „Łowcy Super Promo” – poinformował przewoźnik.

Drugi tunel kolejowy pod Łodzią. Inwestycja CPK to 45 min. z Warszawy do Łodzi

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) planuje budowę drugiego tunelu pod Łodzią, którym kursować będą pociągi dalekobieżne dużych prędkości. To trasa...

zobacz więcej

W zakładce „Łowcy Super Promo” można wyszukać bilety na pociągi ekspresowe, czyli połączenia kategorii Express InterCity Premium (EIP), obsługiwane pociągami Pendolino, oraz Express InterCity (EIC). Wyszukiwarka pokazuje połączenia na 7 dni w przód.

Jak informuje PKP Intercity, ceny biletów na najpopularniejszych trasach zaczynają się już od 49 zł.

Siatka połączeń pociągów ekspresowych obejmuje największe miasta w Polsce i turystyczne ośrodki, więc kupując bilet w promocji można odwiedzić m.in. Warszawę, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Katowice, Szczecin, Rzeszów czy Kołobrzeg. „Łowcy Super Promo” umożliwiają wyszukanie promocyjnych biletów z dowolnie wpisanej stacji początkowej.

Promocyjne bilety wyszukane przez system łączą się z ulgami ustawowymi, dzięki czemu osoby do nich uprawnione, m.in. studenci czy uczniowie, mogą podróżować jeszcze taniej.

Jak wyjaśnia przewoźnik, Super Promo to pula najtańszych biletów obowiązujących w pociągach ekspresowych – EIP oraz EIC. Po wyczerpaniu tej puli rozpoczyna się sprzedaż oferty Promo, która pozwala korzystać z pociągów ekspresowych w cenie połączeń ekonomicznych, czyli nawet o 55 proc. niższej od ceny bazowej.

Promocyjne bilety można też kupić w ofercie „Wcześniej”, która obejmuje wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W ramach tej promocji bilety ze zniżką 30 proc. można kupić w okresie od 30 do 21 dni przed odjazdem pociągu. Przy zakupie biletu w terminie od 20 do 14 dni przed wyjazdem można otrzymać zniżkę na poziomie 20 proc. Natomiast zakupiony z wyprzedzeniem w terminie od 13 do 7 dni, bilet będzie tańszy o 10 proc.

źródło:

Zobacz więcej