RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zatrzymano dwie grupy nielegalnych imigrantów z Afryki

Zatrzymano łącznie osiem osób w wieku 17-31 lat (fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej)

Dwie grupy imigrantów z Afryki, którzy nielegalnie przekroczyli ukraińsko-polską granicę, zatrzymał jednego dnia Bieszczadzki Oddział Staży Granicznej. Zatrzymano łącznie osiem osób w wieku 17-31 lat. Celem ich podróży była Europa Zachodnia.

Ukraina zakazuje wjazdu żydowskim pielgrzymom. Reaguje Izrael

Izrael zwrócił się do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o wpuszczenie na Ukrainę żydowskich pielgrzymów – przekazał wiceminister spraw...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka BiOSG mjr Elżbieta Pikor, pierwsza grupa cudzoziemców została zatrzymana w poniedziałek nad ranem w Birczy (pow. przemyski). Było to trzech obywateli Gwinei i jeden z Kamerunu.

– Przeszli oni pieszo przez zieloną granicę. Młodzi mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i jak powiedzieli, celem ich podróży był Zachód Europy – przekazała mjr Pikor.

Kilka godzin później w przygranicznej miejscowości Dołżyca w powiecie leskim strażnicy graniczni z Wetliny zatrzymali kolejnych nielegalnych imigrantów z Afryki. Oni także chcieli dotrzeć do Europy Zachodniej.

– Tym razem było to troje obywateli Komorów, w tym jedna kobieta, oraz jeden obywatel Somalii. Oni także byli bez dokumentów tożsamości. Poruszali się samochodem osobowym kierowanym przez 38-letniego Ukraińca – przekazała rzeczniczka BiOSG.

Nielegalni imigranci ciągną do Wielkiej Brytanii. Pobito rekord zatrzymań

Aż 409 nielegalnych imigrantów, którzy próbowali się przedostać na małych łodziach przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii, zatrzymała w środę...

zobacz więcej

Dodała, że kierowca usłyszał już zarzut zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania karze grzywny i pozbawienia wolności 10 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata.

– Wszyscy zatrzymani tego dnia imigranci potwierdzili, że na teren Polski przedostali się nielegalnie – zaznaczyła mjr Pikor.

Po przeprowadzeniu wymaganych czynnościach sanitarnych i administracyjnych cudzoziemcy zostali, decyzją sądu, umieszczeni na trzy miesiące w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Z danych przekazanych przez mjr Pikor wynika, że od początku 2020 r. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej zatrzymali łącznie 103 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych.

źródło:

Zobacz więcej