RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Obostrzenia mogą objąć Warszawę

Zagrożony jest także m.in. Słupsk, Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra (fot. Shutterstock/Nataly Reinch)

Na liście powiatów i miast z alertem, czyli tych, które mogą trafić do stref z obostrzeniami jest Warszawa, – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

MZ: Sytuacja staje się poważna. Dodatkowe obostrzenia dla 51 powiatów

Na liście powiatów, w których obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia, znajdzie się 51 powiatów; 17 z nich jest w strefie czerwonej, zaś 34 w żółtej...

zobacz więcej

Jak się jednak okazuje, oprócz Warszawy na liście powiatów i miast zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami znalazły się powiaty lipnowski, włodawski, łowicki, krakowski, garwoliński, makowski, zambrowski, nowomiejski i pleszewski, a także miasta: Włocławek, Gorzów Wlkp., Zielona Góra, Suwałki, Słupsk, Mysłowice.

W czwartek wiceminister zdrowia poinformował, że dodatkowe obostrzenia mają obowiązywać w 51 powiatach. 17 z nich znajdzie się w strefie czerwonej, a 34 w żółtej.

Obecnie w strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nosa i ust.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

źródło:

Zobacz więcej