RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Borys, stoisz po złej stronie historii”. Budka w ogniu krytyki, poszło o Czarnka

„Kaczyńskiemu chodzi o wojnę ideologiczną” – ocenił lider głównej partii opozycyjnej (fot. PAP/Mateusz Marek)

„Wszyscy będą zajmować się jednym ministrem-homofobem? Przecież właśnie o to chodzi Kaczyńskiemu. O kolejną wojnę ideologiczną” – ocenił Borys Budka odnosząc się do krytyki, jaką wzbudziła kandydatura Przemysława Czarnka na ministra edukacji. Opozycyjni politycy, dziennikarze i internauci zareagowali na ten wpis z oburzeniem.

Jeden z tych ostatnich zacytował kontrowersyjne słowa ambasador Georgette Mosbacher, która zaatakowała Polaków twierdząc, że są „po złej stronie historii”

Te słowa padły, chociaż Budka również w swoim tweecie zaatakował Czarnka zarzucając mu m.in. tzw. homofobię. Inny użytkownik portalu wypomniał przywódcy największej partii opozycyjnej, że jego i całą PO interesuje „tylko walka z PiS dla samej walki”

Eurodeputowana Sylwia Spurek, oceniła, że Budka „boi się sondaży”. Negatywnie zareagowała także posłanka Lewicy, Joanna Scheuring Wielgus.

Z kolei dziennikarz „Gazety Wyborczej i twórca „ASZdziennika” Rafał Madajczak stwierdził, że wypowiedź szefa Platformy świadczy o słabnięciu jego pozycji.

źródło:
Zobacz więcej