RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Bardzo dobra wiadomość dla społeczeństwa”. Gliński o wejściu Kaczyńskiego do rządu

To wybitny polski polityk, człowiek, ze wspaniałymi sukcesami, z olbrzymią wiedzą – oceniał lidera PiS wicepremier Gliński (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

Wejście do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego to bardzo dobra wiadomość dla całego społeczeństwa – ocenił wicepremier minister kultury Piotr Gliński. W skład rządu wejdzie czterech wicepremierów: Jarosław Kaczyński, Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jarosław Gowin. W poprzednim gabinecie Morawieckiego w randze wicepremiera byli Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jadwiga Emilewicz.

Solidarna Polska zatwierdziła kandydatów na ministrów i wiceministrów

Solidarna Polska zatwierdziła kandydatury posłów, którzy wejdą w skład nowej Rady Ministrów: będą to Michał Wójcik na urząd ministra w KPRM, Edward...

zobacz więcej

Nowy skład Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę; w wyniku rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14.

Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji podzielony na nowe lub istniejące. W rządzie pojawią się też nowe nazwiska, w tym wicepremier Jarosław Kaczyński, ministrowie Przemysław Czarnek (edukacja) i Grzegorz Puda (rolnictwo).

Gliński, podczas swojej wizyty w Krakowie, został zapytany o to, co sądzi o wejściu do rządu prezesa PiS. – Prywatnie się cieszę, natomiast myślę, że jest to bardzo dobra wiadomość dla całego społeczeństwa – powiedział.

– Wybitny polski polityk, człowiek, który życiem publicznym zajmuje się od wielu lat, ze wspaniałymi sukcesami, z olbrzymią wiedzą, będzie mógł swoje doświadczenie, wiedzę, talent i umiejętności przeznaczyć na działalność bezpośrednio w rządzie, czyli we władzy wykonawczej – ocenił wicepremier.

Gliński, zgodnie z zapowiedziami, będzie teraz szefem ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Pytany, kto w resorcie będzie zajmował się tą ostatnią dziedziną, odparł, że „minister sportu”. – Ministrem sportu, z tego, co wczoraj obwieścił pan premier Morawiecki, będzie dotychczasowy minister kultury i dziedzictwa narodowego – wyjaśnił.

– Formalnie jest to kwestia połączenia instytucji, a w zasadzie likwidacji ministerstwa sportu, powołania urzędu do spraw sportu. Szczegóły będą przedstawiane w najbliższych dniach, ale są to rzeczy standardowe. W momencie, kiedy są decyzje o powoływaniu nowych instytucji i likwidowaniu innych, to się to po prostu, w sposób prawny, legislacyjny, dokonuje – sprecyzował szef MKiDN.

źródło:

Zobacz więcej