RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rząd Węgier zablokowany na Twitterze. Zaskakujący zbieg okoliczności

„Wygląda na to, że ostatecznie zawitał nowy wspaniały świat” (fot. REUTERS/Bernadett )

Dostęp do konta rządu Węgier na Twitterze o nazwie About Hungary został zawieszony przez pomyłkę – poinformował Twitter w odpowiedzi na pytanie portalu hvg.hu.

Orban pisze do von der Leyen: Viera Jourova powinna ustąpić ze stanowiska

Premier Węgier Viktor Orban oświadczył, że wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Viera Jourova powinna ustąpić ze stanowiska z powodu obraźliwych...

zobacz więcej

Na pytanie portalu o powody zawieszenia konta, co nastąpiło w środę koło południa, Twitter odparł, że zawieszenie konta było zwykłą pomyłką i dostęp do niego został już przywrócony – pisze hvg.hu.

Według portalu potwierdzeniem dla tego wyjaśnienia zdaje się fakt, że konto było zawieszone tylko przez godzinę i o godz. 13 z powrotem było już dostępne.

Rzecznik rządu węgierskiego Zoltan Kovacs napisał na Facebooku po zawieszeniu konta, że fakt ten jest „nadzwyczaj ciekawy” w świetle tego, że Komisja Europejska w tym samym dniu opublikowała swój pierwszy roczny raport na temat praworządności w Unii Europejskiej.

„Wygląda na to, że ostatecznie zawitał nowy wspaniały świat, w którym może się przydarzyć coś tak absurdalnego, że giganty technologii zmuszają do milczenia tych, którzy mają inne zdanie niż liberałowie” – napisał Kovacs.

źródło:
Zobacz więcej