RAPORT

Pogarda

Solidarna Polska zatwierdziła kandydatów na ministrów i wiceministrów

Rekonstrukcja rządu (fot. PAP/Stach Leszczyńsk)
Rekonstrukcja rządu (fot. PAP/Stach Leszczyńsk)

Najnowsze

Popularne

Solidarna Polska zatwierdziła kandydatury posłów, którzy wejdą w skład nowej Rady Ministrów: będą to Michał Wójcik na urząd ministra w KPRM, Edward Siarka na stanowisko pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa oraz Michał Woś na stanowisko wiceministra sprawiedliwości – podał rzecznik partii Jan Kanthak.

Zmiana poparcia dla PiS i KO. Różnica – 17 punktów

Po ostatnim kryzysie w Zjednoczonej Prawicy partia Jarosława Kaczyńskiego powiększa przewagę nad Koalicją Obywatelską – wynika z sondażu pracowni...

zobacz więcej

„Zarząd Solidarnej Polski zatwierdził kandydatury posłów, którzy wejdą w skład nowej Rady Ministrów. Jednomyślne rekomendacje otrzymali: Michał Wójcik na urząd ministra członka Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; Edward Siarka na stanowisko pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, wiceministra w resorcie zajmującym się tym zakresem; Michał Woś na stanowisko wiceministra sprawiedliwości” – poinformował rzecznik SP.

„Zarząd Solidarnej Polski gratuluje posłom rekomendacji i życzy sukcesów w pracy na rzecz Polaków i Polski” – dodał Kanthak.

Nowa umowa koalicyjna została w sobotę podpisana przez liderów Zjednoczonej Prawicy: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Porozumienia – Jarosława Gowina i Solidarnej Polski – Zbigniewa Ziobro. W umowie znalazły się m.in. zapisy dotyczące rekonstrukcji rządu.

Nowy skład rządu premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę; liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony między nowe lub istniejące resorty.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej