RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zarzut handlu ludźmi dla sutenerów, którzy wykorzystywali nastolatkę

Nastolatka trafiła do sutenerów przypadkiem, kiedy poszukiwała pracy (fot. Shutterstock/Tinnakorn jorruang)

Zarzuty handlu ludźmi i czerpania korzyści z nierządu usłyszeli dwaj mieszkańcy Śląska, którzy szukającą pracy 18-latkę wykorzystali do świadczenia usług seksualnych w różnych miejscach w Polsce i za granicą. Sutenerzy mają 32 i 38 lat i – jak podaje policja – traktowali kobietę jak „żywy towar”.

25 lat więzienia za zabicie żony. Zwłoki odkryto pod betonową posadzką

Karę 25 lat więzienia orzekł gdański sąd apelacyjny wobec 45-letniego Daniela M., oskarżonego za zabójstwo żony w 1998 r. w Debrznie (Pomorskie)....

zobacz więcej

Jak poinformował zespół prasowy śląskiej policji, śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Przez rok kompletowali oni i weryfikowali kolejne informacje i dowody.

Jak wynika z ustaleń postępowania, w 2015 r. 32-latek zwerbował 18-letnią wówczas kobietę do uprawiania prostytucji, wykorzystując jej krytyczne położenie wynikające z trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

„Nastolatka trafiła na mężczyznę przypadkiem, kiedy poszukiwała pracy. Poprzez znajomych nawiązała kontakt z mężczyzną, który miał ją zatrudnić. Dopiero później kobieta dowiedziała się, że »praca«, którą ma rozpocząć, związana jest z prostytucją. Była wykorzystywana do jej uprawiania w różnych klubach oraz miejscach na terenie Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec i traktowana dosłownie jak »żywy towar«” – opisują śląscy policjanci.

Po jakimś czasie 32-latek przekazał kobietę 38-latkowi, który czerpał korzyści materialne z uprawiania przez nią prostytucji na Śląsku. Cały proceder miał miejsce w latach 2015-2017, a z nielegalnej działalności obaj sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Przyznał się do poćwiartowania dziewięciu osób. Ofiary znajdował na Twitterze

29-letni Japończyk przyznał się w środę do zamordowania i składowania poćwiartowanych zwłok dziewięciu osób w wieku 15-26 lat w swoim mieszkaniu w...

zobacz więcej

Gdy kryminalni wpadli na trop przestępców, ustalili, że młodszy z nich odbywa karę pozbawienia wolności. W maju usłyszał dwa zarzuty o przestępstwa handlu ludźmi.

Drugiego z mężczyzn, 38-latka, śledczy policjanci zatrzymali we wrześniu. Usłyszał on zarzut handlu ludźmi oraz ułatwiania i czerpania korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji.

Na wniosek prokuratury katowicki sąd aresztował obu podejrzanych. Za handel ludźmi oraz czerpanie korzyści z nierządu grozi im od trzech do nawet 15 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej