RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany podpalił dom i uciekł rowerem. Szybko wpadł

Sprawcy grozi nawet 10 lat więzienia (fot. Lubuska Policja)

18-latek podpalił mieszkanie w budynku wielorodzinnym, po czym wyszedł i odjechał na rowerze. Szybko został zatrzymany przez policjantów. Sąd zdecydował o areszcie.

Makabra w sklepie. Sięgnęła po kurtkę, był tam żywy skorpion

W jednym ze sklepów odzieżowych w Toruniu odnaleziono żywego skorpiona. Tego pajęczaka odnalazła pracownica w kurtce, która miała trafić do...

zobacz więcej

Lubuska policja informuje, że do zdarzenia doszło w sobotę w niewielkiej miejscowości w gminie Przytoczna. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mogło dojść do podpalenia.

W budynku znajdowały się trzy lokale, w których mieszkało łącznie siedem osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Podczas akcji wszyscy domownicy musieli zostać ewakuowani i nie mogli wrócić do budynku na noc. Władze gminy oraz sołtys wsi zorganizowali nocleg dla pogorzelców w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie gminy. Całkowitemu spaleniu uległo jedno z mieszkań.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków i zbierali materiał dowodowy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że najprawdopodobniej ogień podłożył młody mężczyzna, po czym oddalił się w nieznanym kierunku.

Już po kilku godzinach policjanci zatrzymali nietrzeźwego 18-latka, który spał w swoim mieszkaniu. Policjanci ustalili, że na początku tego roku ten sam mężczyzna podpalił znajdujące się w stodole siano w pobliskiej miejscowości, w wyniku czego spłonął cały budynek, czym spowodował straty na ponad 10 tys. zł.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru, który zagrażał mieniu w wielkich rozmiarach, za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego podłożył ogień. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował 18-latka na dwa miesiące.

źródło:
Zobacz więcej