RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kłamstwa Wrońskiego i Wielińskiego z „GW”. Wiceminister cytuje stenogramy

Paweł Jabłoński cytuje wystąpienia senatorów opozycji (fot. PAP/Piotr Nowak)

O „awanturze” w Senacie i „żałosnym zachowaniu” pisze „Gazeta Wyborcza”, odnosząc się do wczorajszego wystąpienia wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego. „To nie ja mówiłem o »służalczosci«, »żałości«, »działaniu na zlecenie Waszyngtonu(!)«” – odpowiedział dziennikarzom na Twitterze sam Jabłoński. Do wpisu załączył cytaty z wystąpień senatorów opozycji.

Większość w Senacie się rozpadnie? Politycy PSL ostrzegają

Jeżeli senatorowie Platformy Obywatelskiej nie poprą poprawek PSL ws. „piątki” dla zwierząt, to udział ludowców w większości senackiej będzie...

zobacz więcej

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w zastępstwie szefa MSZ Zbigniewa Raua przedstawił w środę Senatowi informację MSZ na temat stanu polskiej dyplomacji.

„Żałosne zachowanie wiceministra Pawła Jabłońskiego w Senacie. Członek rządu PiS obrażał senatorów opozycji” – pisał na Twitterze dziennikarz „GW” Bartosz Wieliński, załączając link do artykułu z gazety, w którym zarzucano Jabłońskiemu sprowokowanie awantury.

Do słów odniósł się sam Jabłoński. „To nie ja mówiłem o »służalczosci«, »żałości«, »działaniu na zlecenie Waszyngtonu(!)«. Mówili to senatorowie PO (tak, ci »obrażeni«)” – napisał wiceminister.

Kiedy inny z dziennikarzy „GW”, Paweł Wroński, stwierdził, że tekst na portalu jest „relacją” z wystąpienia wiceministra i „całej awantury”, Jabłoński wkleił fragmenty wystąpień polityków PO z debaty.

– Gdybyśmy mogli oceniać w kategoriach sukcesów projekty realizowane na zlecenie innego kraju, to takimi projektami są projekty realizowane na zlecenie Waszyngtonu – mówiła senator Danuta Jazłowiecka o działaniach rządu PiS na arenie międzynarodowej.

Z kolei wicemarszałek Senatu Michał Kamiński mówił do Jabłońskiego: „pana partyjna służalczość jest większa niż szacunek dla osób sprawujących najwyższe urzędy w państwie”.

– (…) A przecież Ministerstwo Spraw Zagranicznych w tej chwili to żałosny refleks tego, czym MSZ było przez długie lata. Wykastrowaliście Ministerstwo Spraw Zagranicznych i uczyniliście z niego ministerstwo kontaktów zagranicznych – mówił z kolei Bogdan Klich.

źródło:
Zobacz więcej