RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powstaje film PFN o ukrytych skarbach Polski

Niebawem ukaże się film Polskiej Fundacji Narodowej promujący Polskę – „Hidden Poland”. Tym razem gospodarzem jest znany dziennikarz CBS News Travel Peter Greenberg.

PFN i pomoc w walce z epidemią. Beneficjentów jest wielu

Polska Fundacja Narodowa wspiera placówki medyczne i inne ośrodki pomocy w walce z epidemią koronawirusa. Jednym z najistotniejszych elementów tych...

zobacz więcej

Jak poinformował nas Temistokles Brodowski, rzecznik Fundacji, film powstał w oparciu o działania statutowe PFN.

„Hidden Poland” powstał we współpracy z dziennikarzem CBS News Travel Peterem Greenbergiem. Dziennikarz jest równocześnie narratorem i gospodarzem. Film przedstawia widzom miejsca szczególne i wyjątkowe – ukrytych skarbów, których nie sposób znaleźć w przewodnikach turystycznych po naszym kraju.

Zdjęcia do filmu powstawały m.in. w Białowieży, Karkonoszach, Tatrach, Łodzi, Warszawie, na Mazurach i nad Bałtykiem. – Ujęcia porównywalne do tych znanych z programów przyrodniczych BBC czy National Geographic gwarantują niezwykły wizualny rozmach produkcji – dodaje rzecznik.

Jak przekazał Brodowski, bohaterami filmu jest nie tylko przyroda, ale także ludzie wyjątkowych zainteresowań i pasji – sportowcy, artyści, piloci. To oni są prawdziwym ukrytym skarbem Polski.

Premiera filmu już wkrótce.

teraz odtwarzane
Rozmowa z dziennikarzem CBS News

źródło:
Zobacz więcej