RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nawalny: Putin stał za moim otruciem

Polityk zapowiedział, że wróci do Rosji (fot. REUTERS/Evgenia Novozhenina)

Lider opozycji antykremlowskiej Aleksiej Nawalny oskarżył w czwartkowym wywiadzie dla tygodnika „Der Spiegel” prezydenta Rosji Władimira Putina o zlecenie zamachu na jego życie. Polityk zapowiedział też, że wróci do Rosji.

Nawalny opisuje swój rozpaczliwy powrót do zdrowia

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny poinformował w sobotę, że jest w stanie iść po schodach. Przyznał, że do niedawna nie mógł zainicjować...

zobacz więcej

„Twierdzę, że to Putin stał za zbrodnią i nie mam żadnej innej wersji” – oznajmił Nawalny, cytowany przez niemieckie pismo w streszczeniu wywiadu. Pełna wersja rozmowy – jego pierwszego dużego wywiadu po otruciu zakazanym bojowym środkiem chemicznym nowiczokiem – ma ukazać się jeszcze w czwartek na stronach internetowych tygodnika.

Rosyjski opozycjonista oświadczył również, że zamierza powrócić do Rosji, bo uważa swoją rolę jako „typa, który się nie boi”.

Jak pisze gazeta, Nawalny był w dobrym humorze i kondycji, jednak skutki ataku nadal są widoczne, bo miał trudności z nalaniem sobie wody do szklanki. Opisał też uczucie, jakie towarzyszyło mu po otruciu: „Nie czujesz bólu, ale wiesz, że umierasz”.

źródło:

Zobacz więcej