RAPORT

Tusk kontra Tusk

Warszawa: Trzech Ukraińców pobiło mężczyznę w publicznej toalecie

Podejrzani usłyszeli w prokuraturze zarzut rozboju (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)
Podejrzani usłyszeli w prokuraturze zarzut rozboju (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ zatrzymali trzech obywateli Ukrainy podejrzanych o pobicie, a następnie okradzenie mężczyzny w publicznej toalecie. Decyzją sądu obcokrajowcy zostali tymczasowo aresztowani – powiedziała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom ws. Nowaka

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przesłuchała i postawiła zarzuty dwóm osobom podejrzanym o wręczanie łapówek byłemu ministrowi transportu...

zobacz więcej

Do incydentu doszło kilka dni temu przy ul. Targowej w Warszawie. – Trzech mężczyzn zaatakowało pokrzywdzonego w publicznej toalecie. Napastnicy uderzali rękami i kopali po całym ciele 34-latka, wyrwali mu saszetkę z dokumentami, metalowym łańcuszkiem i papierosem elektronicznym, po czym uciekli” – tłumaczyła policjantka.

Pobity mężczyzna o sprawie poinformował policję.

– Pokrzywdzony podał rysopis sprawców, a policjanci zaczęli sprawdzać przyległe ulice – powiedziała policjantka, dodając, że na al. Solidarności mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających podanemu wizerunkowi. – Jeden z nich miał przy sobie saszetkę należącą do pobitego 34-latka – podała.

– Funkcjonariusze pojechali do hostelu, w którym mógł przebywać trzeci podejrzany; nie mylili się. Na Targówku zatrzymali 25-latka, który razem z dwoma wcześniej zatrzymanymi mężczyznami został przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej, gdzie trafili do policyjnego aresztu – podkreśliła.

– Podczas badania stanu trzeźwości zatrzymanych, urządzenie wskazało ponad promil alkoholu w organizmie każdego z nich – dodała.

Podejrzani usłyszeli w prokuraturze zarzut rozboju. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej