RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

MSZ Niemiec ostrzega przed podróżami do Belgii i wybranych regionów UE

Władze w Berlinie odradzają wyjazdów do 17 z 27 krajów Unii Europejskiej (fot. Reuters)

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie niemieckie ministerstwo spraw zagraniczne ostrzegło obywateli przed wyjazdami do Belgii i Islandii, a także do wybranych regionów w kolejnych dziewięciu krajach.

Koronawirus. Masowe testy antygenowe w Madrycie

Służby sanitarne Madrytu od poniedziałku przeprowadzają masowe testy antygenowe na obecność koronawirusa w strefach regionu stołecznego o...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

MSZ opublikował kolejne ostrzeżenia na swej stronie internetowej po tym, jak wybrane kraje i regiony zostały umieszczone przez berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) na liście obszarów wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem.

W przypadku Belgii ostrzeżenie zostało rozszerzone z Brukseli na cały kraj. Na liście znalazły się także wybrane regiony Estonii, Litwy, Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Słowenii, Węgier i Rumunii.

Niemcy ostrzegają przed podróżami do krajów lub regionów europejskich, w których liczba nowych przypadków Covid-19 w ciągu tygodnia przekracza 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców.

W sumie władze w Berlinie odradzają wyjazdów do 17 z 27 krajów Unii Europejskiej. Ostrzeżenia dotyczą głównie regionów, ale także całych państw UE: Belgii, Hiszpanii, Czech i Luksemburga.

Agencja dpa przypomina, że Polska jest jedynym sąsiadem Niemiec, który do tej pory nie znalazł się na liście krajów wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem.

źródło:

Zobacz więcej