RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje pracownica ambasady USA w Kijowie. Znaleziono ją ranną na ulicy

Ukraińska policja otrzymała w środę zgłoszenie dotyczące kobiety z urazem głowy. Ustalono, że to pracownica ambasady USA w Kijowie (fot. STR/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Na jednej z ulic w Kijowie znaleziono w środę nieprzytomną kobietę, która miała uraz głowy. Przewieziono ją do szpitala, gdzie zmarła – poinformowała ukraińska policja. Jak dodano, miała ona przy sobie dokumenty świadczące o tym, że pracowała w ambasadzie Stanów Zjednoczonych. Przekazano też, że kobieta była obywatelką USA.

Demonstranci wdarli się do ambasady USA w Bagdadzie. Interweniuje wojsko

Kilkaset osób zebrało się we wtorek przed budynkiem ambasady w Bagdadzie w proteście przeciw amerykańskim nalotom na cele związane z szyicką...

zobacz więcej

Ukraińska policja otrzymała w środę zgłoszenie dotyczące kobiety z urazem głowy. Jak przekazano, ranna znajdowała się w parku w pobliżu torów kolejowych w dzielnicy Szewczenkowskiej w Kijowie. Kobietę zauważyli przechodnie. Na miejsce udali się policjanci. Nieprzytomna trafiła do szpitala, gdzie zmarła.

Przy kobiecie znaleziono dokumenty wydane na jej nazwisko świadczące o tym, że pracowała w ambasadzie USA.

Policja ustala okoliczności zdarzenia i poszukuje świadków. Poszukiwany jest mężczyzna w wieku 30-40 lat.

Amerykańskie obywatelstwo kobiety potwierdził dyrektor komunikacji MSW Ukrainy Artem Szewczenko, o czym napisał na Facebooku. Jak dodał, policja posiada informacje o jednym podejrzanym i poszukuje go. Oznajmił też, że „mógł to być nieszczęśliwy wypadek”. Podkreślił, że do zdarzenia mogło dojść, kiedy kobieta uprawiała jogging.

Miała na sobie strój sportowy, a w uszach słuchawki. Według Szewczenki jej ciało znaleziono przy torach. „Śmierć takich nieostrożnych pieszych wskutek potrącenia przez pociąg nie jest rzadkością na kolei” – napisał.

Z kolei stojący na czele stołecznej policji Andrij Kryszczenko na kanale telewizyjnym Nasz poinformował, że w sprawie wszczęto dochodzenie z artykułu dotyczącego umyślnego zabójstwa.

Ambasada USA w Kijowie wyraziła na Facebooku głęboki żal z powodu śmierci Amerykanki ze „wspólnoty Ambasady USA na Ukrainie”. Jak dodano, przedstawiciele placówki współpracują z władzami w celu ustalenia przyczyn jej śmierci.

źródło:
Zobacz więcej