RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski o swoim ruchu: Jest olbrzymia energia ludzi. Trzeba ją skanalizować

Poprzednio awaria „Czajki” spowodowała, że prezydent Warszawy odłożył inaugurację ruchu (fot. UM Warszawa)

Idziemy do przodu, 17 października nastąpi inauguracja, przedstawimy dokładny plan i scenariusz (...), zrobimy absolutnie wszystko, aby do ruchu móc się zapisywać już wcześniej, dlatego że rzeczywiście jest olbrzymia energia ludzi, trzeba ją skanalizować – poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zapowiadając inaugurację swego ruchu. Początkowo datą startu miał być 5 września. Awaria kolektora ściekowego w warszawskiej oczyszczalni „Czajka” spowodowała jednak, że Rafał Trzaskowski mówił o późniejszym terminie.

W PO rośnie krytyka wobec ruchu Trzaskowskiego. „Przenoszona ciąża” [WIDEO]

Wiceszef PO Tomasz Siemoniak skrytykował termin i okoliczności, w których startuje ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego. Politycy PO nerwowo...

zobacz więcej

– Ja mówiłem jasno, że (inauguracja) będzie w październiku, mówiłem jasno, że najpierw trzeba się uporać z tymi problemami, które mamy, przede wszystkim problemami budżetowymi, mówiłem jasno, że czekam aż te najważniejsze decyzje zostaną w Platformie Obywatelskiej podjęte (...); przez cały czas pracujemy przygotowując przeróżne inicjatywy, które będą solą ruchu – powiedział Rafał Trzaskowski w TVN24.

Jak przekazał, inauguracja ruchu nastąpi 17 października. – Natomiast zrobimy absolutnie wszystko, aby do ruchu móc się zapisywać już wcześniej, dlatego że rzeczywiście jest olbrzymia energia ludzi, trzeba ją skanalizować – zaznaczył prezydent Warszawy.

– Chcemy zaprosić wszystkich, którzy chcą działać, żeby zbierać podpisy pod ustawami, żeby organizować wolne media, (...) odkłamywać kłamstwa PiS, który cały czas zalewa nas propagandą. Będziemy organizować wolontariuszy, żeby jeszcze bardziej skutecznie trafiać w te miejsce, gdzie opozycja jest słabsza – przekonywał.

Początkowo Trzaskowski start swojego ruchu obywatelskiego Nowa Solidarność zapowiadał na 5 września. Awaria kolektora ściekowego w warszawskiej oczyszczalni „Czajka” spowodowała jednak, że mówił o późniejszym terminie.

źródło:
Zobacz więcej